Corvinus Egyetem rektora: a magyarok megbüntetésével az EU önmagát is bünteti
Állítása szerint „az Európai Bizottság, hogy úgy tűnjön, mintha erősítené az EU-t, éppen az ellenkezőjét teszi”.
Az Aktuality.sk megjelentette Takács Előd, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora és Nagy Mohácsi Piroska, a London School of Economics and Political Science vendégprofesszora véleménycikkét, amelyben az Európai Bizottság döntéséről írnak az Erasmus-programok kapcsán.
Elmondásuk szerint az sokkal több kárt okoz, mint hasznot, mivel a program lényege az lenne, hogy lehetővé tegyek a fiatalok számára kapcsolatok és barátságok kialakítását, mindezt „életük egy olyan szakaszában, amikor világnézetük kialakulása és jövőjük tervezése zajlik”.
A két szerző állította, hogy az Erasmus+, illetve a Horizont Európa program sem kedvez a magyar vagy bármely más politikai hatalom szereplőinek, mivel egyik se nyújt nagy összegű támogatást, tehát „nincs korrupciós kockázat”.
A britek helyzete
Majd a brexitre terelték a szót, mondván, az arra vonatkozó döntést „a brit nép hozta meg, és az EU vezetői siratták”, de azóta részben változtattak rajta, mert az Egyesült Királyság felismerte, hogy az EU-val való kapcsolat megszakítása a kutatás terén nonszensz.
Így 2020 végén tárgyalásokat folytattak a Horizont Európa programhoz való hozzáférésről, ám „most az EU jár élen abban, hogy kizárja a partnereket ezekből a kulcsfontosságú programokból, amelyek nemcsak az oktatást és az innovációt, hanem az értékek és a kultúra megosztását is támogatják”.
A szerzők végül leszögezték, „az Európai Bizottság, hogy úgy tűnjön, mintha erősítené az EU-t, éppen az ellenkezőjét teszi”, holott az EU-nak szembe kellene szállnia azokkal, akik destabilizálják – derül ki a Mandiner beszámolójából.