„Kövérfóbiásnak” nevezték azt a cégvezért, aki megemlítette, hogy a túlsúly rontja az esélyeket a koronavírussal szemben
Jonathan Neman, a Sweetgreen nevű egészséges ételeket kínáló étteremlánc vezetője komoly kritikáknak lett kitéve, mert rávilágított az elhízottság egészségügyi hátulütőire.
Egy kedden közzétett LinkedIn posztjában Neman kifejtette, hogy az elhízás nagyon sok egészségügyi problémának az alapvető kiváltó oka, köztük a koronavírus-fertőzésnek is – számolt be róla a Washington Post.
Neman szerint a koronavírus még a közeljövőben velünk lesz, ezért meg kell tanulnunk alkalmazkodni hozzá és együtt élni vele. Mint fogalmazott, a maszk és vakcina önmagában nem fog megmenteni senkit, ezért javítani kell az egészségünkön.
A cégvezér azt szorgalmazta, hogy a kormányoknak ebből kifolyólag vagy meg kellene adóztatni vagy egyenesen be kellene tiltani az egészségtelen ételeket. Neman szerint ez arra sarkalhatná az embereket, hogy egészségesebb egyenek, így le tudnának fogyni és kevesebb betegségük lenne.
Hiába a logikus felépítés, Nemant nagyon erősen betámadták a kommenthadak, többen is „kövérfóbiásnak” titulálták a poszt miatt. Egy felhasználó pedig kijelentette, hogy rendszerszinten bánnak rosszul az egészségügyben a kövér emberekkel, ezért betegednek meg ilyen nagy számban.
Neman végül törölte a posztot és később elismerte, hogy a kommentek körében is voltak jó felvetések, először még megvédte gondolatmenetét: állítása szerint csak vitaindítót akart készíteni, hogy az emberek jobban oda tudjanak figyelni az egészségükre.
A CDC adatai pedig alátámasztják Neman szavait, ugyanis ténylegesen a kórházba kerültek 80 százaléka túlsúllyal küzdött a fertőzöttek körében. A Washington Post ugyanakkor szintén kritizálta a cégvezért, főként a maszkot és vakcinát kritizáló mondata miatt.
Neman ugyanakkor már magában a posztban leszögezte, hogy nagyon is támogatja a maszkviselést és az oltakozást, maga is felvette a koronavírus-vakcinát. Ráadásul számos szakértő is egyetért abban, hogy muszáj az embereknek egészségesebben enniük, hogy ne legyenek krónikus betegségeik.