A szakértők érvei és az Európai Bizottság döntése afelé mutatnak, hamarosan az atomenergia is zöld energiává válik, az új fejlesztések pedig átformálhatják a villamosenergia-rendszerek működését.
Éveken keresztül állomásoztak amerikai katonák olyan európai bázisokon, ahol nukleáris tölteteket őriztek, egy online szivárgásból kifolyólag pedig nem várt részleteket osztottak meg a világhálón.
Az amerikai védelmi minisztérium kutatóintézete, a DARPA az előzetes tervek szerint 2025-ben állíthatja először Föld körüli pályára a nukleáris energiával működő rakétáját.
Észak-Korea az elmúlt években egyre nagyobb hangsúlyt fektetett nukleáris arzenáljának fejlesztésére, a legfrissebb hírek alapján pedig bizonyos fejlesztésekkel el is készülhettek, ugyanis több alkalommal indítottak rakétákat próba jelleggel.
Miután az Európai Unió nagyvárosai több millió eurót költöttek atomerőművekben származó nukleáris energiákra, egy sokkal zöldebb megoldást alkottak meg cseh tudósok, amely iránt már most óriási érdeklődés mutatkozik.
Oroszország állítólag egy olyan nukleáris fegyvert alkotott meg, ami a tengerek mélyén képes atomrobbanást előidézni, melynek következtében radioaktív anyaggal telített szökőár keletkezhet.
Franciaország az 1960-as években nukleáris teszteket hajtott végre Gerbois Bleue fedőnéven a Szaharában, melyek során összesen négy atombombát robbantottak fel 14 hónap leforgása alatt Algériában.
Kazem Gharibabadi, a Bécs-központú nemzetközi szervezetek állandó iráni küldöttje úgy fogalmazott, hogy Irán teljes mértékben támogatják a Atomsorompó Egyezményt, melynek végső célja a teljes nukleáris fegyverarzenál globális leépítése.
Kedden az orosz hadügyminisztérium bejelentette, hogy sikeresen elindította a hiperszonikus nukleáris töltetekkel kapcsolatos kísérletezéseit.