Megdöbbentő adatokra mutatott rá egy új tanulmány.
Egy friss és megdöbbentő tanulmányban mutattak rá a tudósok arra, hogy már nem lehet megakadályozni, hogy a gyermekek lenyeljék az apró műanyagokat, vagy a még azoknál is kisebb nanoműanyagokat, de van ennél keserűbb megállapítás is.
Szakértők szerint sem az üveg, sem a műanyag nem jelent megoldást a csomagolás miatt keletkező környezetszennyezés felszámolására, a megoldás a gyártók és fogyasztók hozzáállásában rejlik.
Az eljárás hatékonyabb és olcsóbb a jelenleg alkalmazott módszereknél, ráadásul nem mérgező, fenntartható alternatíva.
A legfrissebb kutatási eredmények szerint növekedésnek indult a mikroműanyagok mennysiége a Tiszában.
A tengeri mikroműanyag-szennyezés évről évre súlyosabb problémákat okoz, a helyzet követése pedig nehéz feladat a környezetvédők számára, egy új módszerrel azonban könnyebbé válhat az ellenőrzés.
Szabad szemmel alig látható műanyagdarabkák milliárdjai úszkálnak az óceánokban és tengerekben világszerte, a mikroműanyagok egészen a felszíntől a legmélyebb árkokig szennyezik a vízkészleteket.
Az Ausztrál Nemzeti Tudományos Ügynökség (CSIRO) által készített tanulmány szerint mintegy 14 millió tonna mikroműanyag lehet a természetes vizeink fenekén, melyek a még ennél is nagyobb hulladék mennyiségből süllyedtek le a mélybe.