Kína határozottan tagadja, hogy a koronavírus egy kínai laborból szivárgott volna ki.
Amikor elkezdődött a koronavírus-járvány, kínai tudósok feltöltöttek adatokat egy adatbázisba, mely nagyon rövid ideig volt elérhető, ám most nyilvánosságra kerültek ezek az adatok, melyek segítséget nyújthatnak a vírus eredetének megtalálásában.
A koronavírus-világjárvány eredetét kutató szakemberek arra gyanakodnak, hogy a kínai Vuhan piacán lévő nyestkutyáknak lehetett köze a dologhoz.
Az amerikai képviselőház egyhangúlag támogatja a koronavírus származásával kapcsolatos információk titkosításának feloldását.
A WHO főigazgatója leszögezte, a szervezet továbbra is nyomoz, hogy kiderítse, honnan indult pusztító útjára a világjárványt okozó koronavírus.
Bekövetkezett, amitől a szakértők már korábban is tartottak: az importtilalmat oly módon próbálják kijátszani, hogy eltitkolják, valójában honnan jött az olaj.
Dr. Alina Chan, az MIT és a Harvard génterápiával és sejtmérnöki tudományokkal foglalkozó szakértője szerint akár az is lehetséges, hogy a fertőzés mesterségesen előállított.
A koronavírust 2020 márciusában nyilvánították világjárvánnyá, de már legalább négy hónappal korábban is volt egy dermesztő nyom, hogy a halálos vírus terjed.
A SARS-CoV-2 kapcsán még mindig a legfontosabb, ám mai napig tisztázatlan kérdés, hogy ki lehet az úgynevezett zéró páciens, aki először fertőződött meg a denevérekben kialakult kórokozóval.
Felháborítónak tartja Peking, hogy egyáltalán bárkinek megfordult a fejében az, hogy még egy vizsgálatot le kell folytatni a koronavírus eredetével kapcsolatban.
A tavalyi évhez képest jelentősen átalakult a koronavírus-járvány eredetével kapcsolatos hozzáállás, egyre többen adnak esélyt annak, hogy laboratóriumból szabadulhatott ki a vírust.