Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
370,15 Ft
Euró
394,34 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
64,038 $

Az egyik legnagyobb orvosi szaklapban tagadják a tudósok, hogy a vírus laborból jött volna

Tudósok azon csoportja, amely 2020 februárjában elsőként jelentette ki, hogy a koronavírus nem laboratóriumból szökött ki, ismét közzétett egy tanulmányt az elismert The Lancet nevű brit orvosi folyóiratban.

Kínai hivatalnokok távoznak egy tanácskozásról az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemzetközi, a koronavírus eredetének felkutatásával megbízott szakértőinek otthont adó Hilton szállodából a közép-kínai Hupej tartomány székvárosában, a világjárvány legelső, ismert gócpontjának számító Vuhanban 2021. január 29-én. MTI/EPA/Roman Pilipej
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

A tudósok állítása szerint ugyanis nincs tudományos bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a SARS-CoV-2 vírus laborszökevény lenne, szerintük ráadásul egyre több, más tudósok által jóváhagyott tanulmány is azt sugallja, hogy a természetben alakult ki a vírus – írja a Washington Post.

A friss tanulmány szerzői szerint azok a tanulmányok, amelyek a természetellenességet állítják vagy egyenesen azt firtatják, hogy a Vuhani Virológiai Intézetből szökhetett ki a vírus, nem rendelkeznek megfelelő hitelességgel és elegendő tudományos bizonyítékkal.

„Nem segítenek a pletykák és a sejtetések. Új vírusok bárhol felbukkanhatnak, itt az ideje lecsavarni ennek a retorikának a hőfokát és felcsavarni a tudományos bizonyítékok fényét”

írják.

A két tucat biológus, ökológus, epidemiológus, fizikus, állatorvos és egyéb egészségügyi szakértő által közzétett üzenetben egyértelműen elítélték a teóriát és annak vizsgálatát, miszerint a vírus nem biztos, hogy a természet szüleménye lehet.

Az elmúlt hónapok során ugyanis felpörgött ennek az elméletnek a népszerűsége, egyre több tanulmány utal arra, hogy valami nem stimmel a hivatalos magyarázattal. Korábban két olyan tanulmány is született, mely arra utal, hogy a vírus géntérképében vannak olyan elemek, amelyek egyértelműen emberi munkára utalnak.

Ráadásul felmerült az összeférhetetlenség gyanúja, különösen Dr. Peter Daszak esetében, aki a WHO kutatócsapatát vezette Vuhanban a vírus eredetének és a járvány kitörésének felkutatására. Dr. Daszak ugyanis érintett volt a gain of function kutatásokban, melyek a vuhani laborban is zajlottak.

Leegyszerűsítve a gain of function kutatások azon tudományos kísérleteket ölelik fel, melynek során a vizsgált vírust „felturbózzák” mesterségesen, hogy megfigyeljék a viselkedését, ragályozóképességét és az emberekre való veszélyességét. A kutatások támogatói ezt azzal indokolják, hogy fel lehessen készülni jövőbeli járványokra és könnyebben lehessen vakcinákat, valamint gyógyszereket fejleszteni.

Maga Dr. Anthony Fauci, az egyik legfőbb amerikai járványszakértő is érintett lehetett ilyen kutatásokban, azok finanszírozásában. A felmerült problémák miatt maga Joe Biden is elrendelte, hogy ki kell vizsgálni a járvány pontos eredetét.