Egy friss felmérés szerint 2016 óta most a legmagasabb azon britek aránya, akik megbánták a Brexitet, és szívesen visszalépnének az EU-ba.
A brit miniszterelnök lemondása rávilágított, még mindig sok a kérdőjel a kilépés körül; a legtöbben nem azt kapták, amit vártak.
A brit miniszterelnök meglepő kijelentést tett a Brexit kapcsán.
Boris Johnson az idei pártkonferenciáján az ukrán nép szabadságharcát a Brexit mellett szavazáshoz és a progresszív woke mozgalom melletti kiálláshoz hasonlította.
A brexit után drasztikusan visszaesett az Egyesült Királyságban tanulók száma, mivel a tandíj 3,6 millió forintról 15 millióra rúgott, így több kelet-európai, német és magyar diák került nehéz helyzetbe.
Egy pénzügyi elemzőszervezet rávilágított arra, hogy a britek Európai Unióból való kilépése mennyire káros hatással van a brit gazdaságra.
Franciaország arra figyelmeztet, hogy szankciókkal sújtja az Egyesült Királyságot, ha nem oldódik meg a Brexit utáni halászatról szóló vita.
Ha holnap szavaznának az EU-ból való kilépésről, csak 36 százalék támogatná, szemben a 2016-os 52 százalékkal.
Boris Johnson brit miniszterelnök vasárnap kijelentette, hogy nem tér vissza az „ellenőrizetlen bevándorláshoz“ az üzemanyag-, gáz- és karácsonyi élelmiszer-válság megoldása érdekében, és azt sugallta, hogy az ilyen terhek a Brexit utáni alkalmazkodási időszak részét képezik.
A munkaerőhiány miatt üresek a brit benzinkutak, hiányosak a szupermarketek polcai, de még a pénzügyi ágazat is elkezdett szenvedni. Az ipari vezetők szerint a helyzet ezen a télen még ennél is rosszabbá válhat, ha a brit kormány nem enyhíti a Brexit bevándorlási szabályait.
Az Egyesült Királyságban válság válságot követ, mióta kiléptek az Európai Unióból: először az élelmiszer, majd az üzemanyag fogyott el.