Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,46 Ft
Euró
393,87 Ft
Font
456,62 Ft
Bitcoin
66,177 $

Franciaország szankcionálná a briteket a Brexit utáni halászati vita miatt

Franciaország arra figyelmeztet, hogy szankciókkal sújtja az Egyesült Királyságot, ha nem oldódik meg a Brexit utáni halászatról szóló vita.

Fotó: Flickr/Damian Gadal
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

Franciaország kormánya figyelmeztette az Egyesült Királyságot, hogy szankciókkal néz szembe, ha London nem rendezi a Brexit utáni halászatról kialakult nézeteltérést, amelyben a francia halászok azt állítják, hogy nem kaptak elég engedélyt a brit vizekre.

Gabriel Attal kormányszóvivő szerdán elmondta, hogy a Brexit óta a francia halászhajók számára a brit felségvizeken való halászatot lehetővé tevő halászati engedélyeknek csak 50 százalékát adták ki. Soron kívül Közel 15 millió forintot raboltak a fegyveres betörők, majd lecsapott a TEK

A szóvivő elmondta, hogy a kormány összeállítja azon szankciók listáját, amelyeket az Egyesült Királysággal szemben alkalmazhatnak, ha London nem foglalkozik a kérdéssel. A szankciók Attal szerint már november 1-jén életbe léphetnek, ha nem történik előrelépés az ügyben.

Clement Beaune francia Európa-ügyi miniszter megismételte Attal megjegyzéseit, kijelentve, hogy Franciaország a szankciók részeként fokozhatja a Nagy-Britanniából érkező áruk határellenőrzését.

„Nagyon türelmesek voltunk. Nem az a célunk, hogy ezeket az intézkedéseket kikényszerítsük, hanem az, hogy megszerezzük az engedélyeket” – jegyezte meg Beaune, hozzátéve, hogy a Nagy-Britanniába irányuló áramellátás leállítása is a meghozott intézkedések között szerepelhet.

A francia halászok már fenyegetőztek azzal, hogy fellépnek annak érdekében, hogy Nagy-Britanniát és az önkormányzati függőségben lévő Jersey-t további engedélyek kiadására kényszerítsék. A halászok közölték, hogy blokkolni fogják Calais átkelő kikötőjét, valamint a Csatorna-alagút vasúti összeköttetését, ha nem változnak a dolgok.

London azt állítja, hogy „észszerű megközelítést” alkalmaz az engedélyek kiadásával kapcsolatban, és szeptember végéig mintegy 1700 engedélyt adott az uniós hajóknak arra, hogy Nagy-Britannia kizárólagos gazdasági övezetében halászhassanak. Az RT értesülései szerint azonban a Nagy-Britannia partjaihoz közelebb eső területre ennél kevesebbet adtak ki.

Mini-Dubaj: 190 ezer köbméter illegális hulladékot kell elszállítani Rákosrendezőről

Közben a nemrég történt hatalmas tűzeset is erősen foglalkoztatja a környék lakóit.