A tudósok felfedezték a valaha volt legbolyhosabb bolygót, melynek sűrűsége megegyezik egyetlen darab mályvacukoréval: ha a bolygót egy gigantikus fürdőkádba helyeznénk, egyszerűen lebegne.
Ütközéstől nem kell tartanunk, mi több, hasznos az égi társaság, a jövőben ugyanis mi is meglátogathatjuk, és akár bázisokat is létrehozhatunk rajta.
Eddig ismeretlen fizikai folyamatra bukkantak magyar tudósok, amely bolygóbölcsőket hozhat létre az úgynevezett protoplanetáris korongban.
Bár bolygónk stabilan szeli pályáját évmilliárdok óta, a kutatók szerint lehetséges, hogy a forgás nem tart a végtelenségig, szerencsére azonban ez nem feltétlenül jelentené az emberiség végét.
Tudósok rájöttek, melyik az az extra hozzávaló, ami szükséges ahhoz, hogy új égitestek jöhessenek létre.
Kutatók szerint hatalmas gázóriások közepében kell keresnünk a rejtélyes matériát, nem pedig az univerzum különböző neutroncsillagainak közelében.
Csillagászok elméletei szerint a Hold úgy keletkezett, hogy a Föld a múltban összeütközött egy nálánál nagyobb égitesttel, melynek darabjai mind a mai napig ott szunnyadhatnak bolygónk mélyén.
Az emberi tevékenység komolyan veszélyezteti a Föld bioszféráját, ahol virágzik az élet, és mely biztosítja bolygónk számára az ellenálló képességet – derül ki a State of the Planet névre keresztelt jelentésből.
Jelentős felfedezéseket tettek geológusok, ugyanis a Föld legnagyobb sivatagának közepén egy rendkívül értékes űrsziklára bukkantak.