Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,68 Ft
Euró
388,62 Ft
Font
453,22 Ft
Bitcoin
63,590 $

A szakértők ismét új covid-mutánstól tartanak 

Jeremy Luban, a Massachusetts-i Egyetem orvosi karának virológusa szerint nem lehet még felkészülni a világjárvány végére. 

Fotó: Kórházba tolnak hordágyon egy beteget Sanghajban 2022. december 23-án. December 7-én Kína radikálisan enyhítette a koronavírus-járvány miatt életbe léptetett, világszerte a legszigorúbbak között nyilvántartott szigorításokat, és azóta egyre növekszik a vírusfertõzöttek száma. MTI/EPA/Alex Plavevski
Külföld

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

A szakértők nem álltak le, ismét téma a koronavírus, és feltették a kérdést, hogy a Kínában tapasztalható koronavírus-hullám, amely azután „szabadult el”, hogy enyhítettek a zéró-covid politikán, új mutánst szabadíthat-e a világra? 

A tudósok nem tudják, de aggódnak, hogy ez megtörténhet, és a Channel News Asia szerint arra számítanak, hogy hasonló lehet az omikron-hoz – vagy nem, hiszen akár teljesen más variáns is létre jöhet.  Soron kívül Szerdától ismét olcsóbb lesz az üzemanyag

A Kínai lakosság nagyjából 18 százaléka fertőzött

„Kínában nagyon nagy a lakosság, és korlátozott a védettség. Úgy tűnik, ez az a környezet, amelyben egy új variáns robbanásszerű megjelenését láthatjuk” – mondta Dr. Stuart Campbell Ray, a Johns Hopkins Egyetem fertőző betegségekkel foglalkozó szakértője.

Úgy gondolják, hogy a Kínában tapasztaltak termékeny talaj lehetnek a vírus számára a változáshoz, hiszen „amikor nagy fertőzési hullámokat láttunk, azt gyakran új változatok keletkezése követte”.  

Bár az MTI a napokban arról számolt be, hogy akár 250 millió kínai is elkaphatta a vírust, nem szabad elfelejteni, hogy Kína lakossága a 1,5 milliárdhoz közelít, tehát nagyjából a 16-18 százaléka fertőzött a lakosságnak. 

Kína azt tervezi, hogy minden tartományban három városi kórház körül nyomon követi a vírusközpontokat, ahol hetente mintákat gyűjtenek a súlyos betegektől és az elhunytaktól, Jeremy Luban, a Massachusetts-i Egyetem orvosi karának virológusa szerint azonban jelenleg korlátozott információ áll rendelkezésre a Kínából származó genetikai vírusváltozásokról. 

„Nem tudunk mindent, de nyilvánvaló, hogy a világjárványnak nincs vége” – tette hozzá Luban.