457,96 Ft
62,771 $

Szabó Szebasztián ezüstérmes lett az Európa-bajnokságon 50 méter pillangón

Szabó Szebasztián ismét remekelt, ezüstérmes lett 50 méter pillangón az Eb-n.

Fotó: Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres pillangóúszás előfutama után a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben 2023. december 8-án. MTI/Kovács Tamás

Szabó Szebasztián címvédőként ezüstérmet nyert 50 méter pillangón szombaton az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. A 27 éves magyar versenyző 21.96 másodperces idővel csapott célba.

A számot a svájci Noe Ponti nyerte, aki mindössze négy századra volt Szabó és a brazil Nicholas Santos 21.75-ös világcsúcsától. Szabó – aki két évvel ezelőtt Kazanyban három aranyat nyert – önmaga második, a magyar küldöttség ötödik érmét szerezte a romániai kontinensviadalon. Soron kívül Bőnyi iskolai késelés: a megkéselt lány túl van az életveszélyen

A győriek úszója csütörtökön 50 méter gyorson is második volt.