64,356 $

Videós összefoglaló: hatalmas pofont adott a Napoli a Juventusnak

A Juventus nem várt pofonba futott bele a Napoli otthonában, ami fájdalmas három pontjukba került a Seria A-ban.

Fotó: EPA/CIRO FUSCO

Azok az idők elmúltak, amikor a Juventus gyakorlatilag verhetetlen volt az olasz bajnokságban, és sorra húzták be a címeket. Azóta sokkal kiegyenlítettebb és szorosabb lett a Seria A, ami üzleti szempontból is jövedelmezőbb.

Már Cristiano Ronaldo sem tagja az együttesnek, mely sokat változott az évek alatt. Jelenleg 18 forduló után a harmadik helyen áll a legendás olasz alakulat, ugyanakkor 10 pontos a hátrányuk a listavezetővel szemben. Soron kívül Németh Krisztián visszaemlékezett a Liverpoolban töltött időszakára, Szoboszlairól is beszélt

Érdekes helyzet állt elő, mert az AC Milan szintén 37 pontos, bár a milánóiak még nem játszották le a mérkőzésüket a 18. fordulóban, akárcsak a 37 egységet számláló Inter a Juventus mögött, így még az is előfordulhat, hogy a Napoli hárman is 10 pontos hátrányban lesznek a közvetlen üldözők közül.

A Napoli esélyt sem adott a Juventusnak

A bajnokságot vezető Napoli előtt tiszta az út, hogy történelmet írjon, és 1990 után újra bajnokok legyenek. Ezelőtt ez csak kétszer sikerült a csapatnak, mely egykor Maradonát is a soraiban tudhatta, aki nem élhette meg az olaszok nagy menetelését.

A Napoli nagyon magabiztosan ütötte ki a Juventust péntek este, már a 14. percben megszerezték a vezetést Osimhen révén, aki a 39. percben kiosztott egy gólpasszt Kvaratskheliának. Ekkor 2-0 volt az állás, és ugyan Di Maria pár perccel később szépített, az 55. és a 72. perc között három újabb gólt gyűjtött a hazai csapat.

Rrahmani, Osimhen és Elmas voltak azok, akik ezekben a percekben kiütésre küldték a Juventust, hiába bíztak abban, hogy sikerül elhozniuk a három pontot. Ehhez képest még távolabb kerültek annak az esélyétől, hogy utolérjék az éllovast.

Károly király egészségi állapota miatt a legrosszabbra készülnek a palotában

Sajtóértesülések szerint III. Károly király nincs jól, a palotában pedig már készülnek a legrosszabb forgatókönyvre.

Vitézy Dávid azt ígéri, ha megválasztják, jönnek az olcsóbb Sziget-jegyek

Elmondása szerint egy hosszabb távú megállapodást kötne a Sziget Fesztivál szervezőivel, erre pedig már a fesztivál igazgatója is reagált, aki inkább a K-hidat újíttatná fel.