392,64 Ft
457,72 Ft
64,168 $

Nagy meglepetés született: az angol foci szakértői szerint ő az év védője

Egy roppant ötletes reklámfilmben az FA-kupa döntőjét megelőzően több legendás játékos népszerűsítette a koronavírus elleni védőoltást.

A Leicester City szurkolói buzdítják csapatukat az Angol Labdarúgó-szövetség Kupája, az FA-kupa döntőjében a londoni Wembley Stadionban 2021. május 15-én. A Leicester City 1-0-ra győzött a Chelsea ellen. MTI/EPA/Pool/Kirsty Wigglesworth
Külföld

Kolláth Benjámin

A tegnapi FA-kupadöntő előtt – melyet a Leicester City 1-0-ra nyert meg a Chelsea ellen – egy rövidfilmben, melyet a Sky Sports honlapján meg lehet tekinteni – több futball-legenda választja ki „Az év védőjét”, egyhangú szavazással a koronavírus elleni védőoltást hozva ki győztesnek.

Ezzel indult el egy, a szigetországban sugárzott reklámkampány, mely az 50 év alattiakat bíztatja arra, hogy oltassák be magukat. Harry Redknapp, volt edző és játékos arról beszélt, hogy ő már mindkét adagot megkapta, és „bár Harry Maguire egy nagyszerű védő, a vakcina jobb nála.” Soron kívül Második világháborús bombát találtak egy német futballstadion közelében

Chris Kamara, aki a csatornánál dolgozik szakértőként, azt emelte ki, hogy a kupadöntőn rengeteg szurkolót látni a lelátókon, amely nem jöhetett volna létre, amennyiben nem adatják be maguknak annyian az oltást.

A mérkőzést kb. húszezer ember tekinthette meg a helyszínen, ez volt a legnagyobb tömeg, amely összegyűlt azóta, hogy a brit kormány elkezdte az újranyitást. A nézőknek egy negatív koronavírus-tesztet kellett bemutatniuk, emellett rögtön a meccs előtt beengedéskor, illetve csütörtökön is átesnek majd egy PCR-teszten.