394,60 Ft
464,31 Ft
63,241 $

Győzelemmel köszöntek el Szoboszlaiék Klopptól a Liverpoolnál

A Liverpool számára már az utolsó forduló előtt eldőlt, hogy a harmadik helyen fejezik be a szezont, de nem volt mindegy, milyen hangulatban köszönnek el Jürgen Klopptól.

...svg content...Fotó: EPA/ADAM VAUGHAN

A Liverpool fennállása egyik legjobb igazolását hajtotta végre, amikor elhozta Németországból Kloppot. Sokáig úgy tűnt, Rafael Benítez lehet a végső megoldás, aki Bajnokok Ligáját is nyert az angolokkal, ám ez a kapcsolat megszakadt. Most pedig már arról szólnak a hírek, hogy Benítez lehet a Ferencváros új edzője Sztankovics távozása után.

Klopp utódját már megtalálták, akire nagy nyomás fog nehezedni, mert a német magasra tette a lécet. Ezzel együtt biztosan lesznek távozók a nyáron, két sztárt már bejelentettek, akik ugyancsak elköszönnek, de nyilván érkezőkre is lehet számítani. Izgalmas lesz, bár az Európa-bajnokság nagy hatással lehet az átigazolási piacra. Soron kívül Kábító gumicukor miatt került kórházba 31 külföldi Budapesten, többek állapota súlyos

Ezzel Kloppnak már nem kell foglalkoznia, hosszú évek után úgy nézhet mérkőzéseket heti rendszerességgel, hogy otthon van a családjával. A búcsú előtt arról is beszélt, hogy ez most egy hosszabb szünet lesz a részéről, és többet nem tud mondani róla, mert ő maga sem tudja, mi történik később.

A Liverpool a Wolverhamptont fogadta, és Klopp tiszteletére felavatták az új hazai mezt. Óriási előkészületek előzték meg az utolsó bajnoki fordulót, minden eddiginél nagyobb tömeg fogadta a csapat buszát, rajta Kloppbal és Szoboszlaival, aki a kispadon kapott helyet, onnan ugorhatott be, mint a korábbi meccseken.

A 28. percben volt a mérkőzés első igazán fontos mozzanata, miután Semedo olyan csúnyán lépett oda, hogy piros lapot kapott. Sokat nem várt a Liverpool azzal, hogy éljen az emberelőny adta lehetőséggel, és Mac Allister Elliott passzából megszerezte a vezetést, majd pár perccel később a 40. percben Quansah eldöntötte a 3 pont sorsát. 2-0 lett a vége, Szoboszlai a 70. percben állhatott be, jól játszott, nem egy veszélyes támadást vezetett.

Lázár János szerint csődöt fog jelenteni a Karácsony Gergely vezette Budapest

Lázár János úgy látja, Karácsony Gergely vezetésével Budapest csődbe fog menni, ami egy igen súlyos helyzetet teremthet.