389,40 Ft
453,70 Ft
64,043 $

Szoboszlai nagy gólt lőtt Liverpoolban, simán továbbjutottak a Ligakupában

Szoboszlai Dominik újabb nagy gólt lőtt a Liverpoolban, legutóbb a West Ham United ellen a Ligakupa negyeddöntőjében.

Fotó: Szoboszlai Dominik, a Liverpool játékosa ünnepel, miután gólt lőtt a West Ham United ellen az angol labdarúgó-ligakupa negyeddöntőjében játszott Liverpool – West Ham United mérkőzésen a liverpooli Anfield stadionban 2023. december 20-án. MTI/AP/Jon Super

Kiss László

Szoboszlai Dominik ezúttal is a kezdőcsapatban kapott lehetőséget, olyan játékosok mellett is, akik csak ritkábban lehetnek a pályán. Klopp továbbra is bízik a magyar sztárban, aki jelenleg a Liverpool legértékesebb játékosa. A Manchester United elleni bajnoki rangadót követően azonban több kritikát is kapott, amire azelőtt nemigen volt példa.

Klopp külön kitért Szoboszlai helyzetére, és tisztázta, miért cserélte le a második félidő első felében. Többen is megszólaltak a magyar válogatott csapatkapitányának teljesítményével kapcsolatban, aki sokat nem várt azzal, hogy válaszoljon ezekre a kritikákra. A 28. percben egy távoli lövéssel vette be a West Ham United kapuját a Ligakupa negyeddöntőjében az Anfielden. Soron kívül Saját házában késeltek halálra egy várandós nőt, nagy erőkkel keresik a tettest

A csapat azonban így sem lehetett maximálisan elégedett, mert több helyzet is kimaradt, számtalan kísérlet született az első 45 percben, amihez a West Ham csak asszisztálni tudott. Erősebb, jobb játékot vártak a londoniaktól, Szoboszlai köszönte is a lehetőséget, és a gólörömével jelzett a kritikusai felé.

A második félidő jól kezdődött a hazaiak számára, Nunez passzát Jones értékesítette az 56. percben. Ekkor már gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás sorsa, a Liverpool egyértelműen fölényben játszott, de Gakpo sem akart kimaradni a sorból. A gólpasszt Konate adta, amivel már 3-0 állt az eredményjelzőn az utolsó közel 20 perc előtt.

Szoboszlai 60 percet lehetett a pályán, akárcsak Endo és Van Dijk, hamar pihenőt kaptak. Dominiket Salah váltotta, míg Diaz a 78. perctől ugorhatott be, 1 perccel azután, hogy a West Ham Bowen góljával szépített. Mielőtt a Liverpool közönsége megijedt volna, Salah röviddel a beállása után 4-1-re módosította az állást, a végeredményt viszont a duplázó Jones állította be, amivel továbbjutott Klopp csapata, méghozzá fölényesen.

Dzsudzsákék sem tudták megállítani a Ferencvárost, kiütötték a Debrecent

A Debrecen sem tudott mit kezdeni a Ferencvárossal, 4-1-es vereséget szenvedtek, és távolabb kerültek a dobogótól.

Ezekkel a gólokkal lett bajnok a Real Madrid (videó)

A Real Madrid meccse nem volt a legsimább a Cadiz ellen, mégis 3-0-ra nyertek, majd a Barcelona vereségével bajnoki címet ünnepelhettek.