Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,93 Ft
Euró
386,66 Ft
Font
450,74 Ft
Bitcoin
65,407 $

Mégsem kell tartani a koronavírus és az influenza együttes fertőzésétől

Az úgynevezett fluronáról hetek óta baljós cikkek keringtek a világhálón, az igazság viszont az, hogy egyáltalán nem kell tőle tartani.

...svg content...Twenty20
Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Eleinte szakemberek aggódtak, hogy az emberek immunrendszere nem tudja majd felvenni a küzdelmet a két vírus kettős támadásával szemben, egy új kutatás azonban végleg pontot tett az ügy végére.

A  144 beteg megfigyelésével készült tanulmány több kérdést tesz fel, mint ahány választ ad, de egy érdekes világba nyújt betekintést, melyben a szervezetet megfertőző két vírus közül az egyik képes lehet elnyomni a másikat – bár hozzá kell tenni, hogy az influenza és a nátha egyidejű fellépése esetén már azt is megfigyelték, hogy fel is erősíthetik egymás hatását. Soron kívül Hivatalos: Oroszországban folytatja a Ferencváros edzője

Az Infostart beszámolójából kiderült, kutatók újfent megerősítették, hogy a maszkviselés, a távolságtartás és egyéb óvintézkedések lelassították a kórokozók terjedésének sebességét.

Társfertőzés kialakulásakor három eset lehetséges: nincs köztük jelentősebb interakció, felerősítik a tüneteket, vagy az egyik fertőzés kiolthatja a másikat – ez utóbbi érdekli igazán a kutatókat.

Az első vírus okozta fertőzés a szervezet immunrendszerét fokozott riadókészültségbe helyezi és egy interferon nevű fehérje kiválasztását váltja ki. Ez egy általános, veleszületett immunválasz: a kutatások szerint az interferonfehérjék kiválasztásuk után olyan folyamatot indítanak el, amely megakadályozhatja a vírusok szaporodását – írta a lap.

Rájöttek a rhinovírusok okozta nátha kapcsán, hogy ezek a kórokozók megállíthatják a koronavírus szaporodását, ám ennek ellenére nem érdemes szándékosan megpróbálni megfertőződni velük a koronavírus elkerülésére. Ezenfelül megállapították, hogy bizonyos vírusok hibás mutációit veleszületett immunválasz kialakítására is fel lehet használni, ami szintén annak a bizonyítéka, hogy a flurona korántsem annyira veszélyes, mint azt előzetesen belengették.

Miért nincs F-vitamin? Itt a válasz

Többekben is felmerülhetett már, ezek a szerves vegyületek miért pont az ábécé betűiről kapták a nevüket, illetve az is, miért maradt ki látszólag néhány betű a sorból.