Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
363,80 Ft
Euró
389,48 Ft
Font
455,50 Ft
Bitcoin
57,795 $

Kim Dzsongun a mezőgazdasági fellendülésről: „semmi sem lehetetlen”

Elmondása szerint fel kell számolni azon belső tényezőket, amelyek negatív hatást gyakorolnak a szektorra, s ehhez az „alapok megerősítése” szükséges.

Fotó: Az észak-koreai állami hírügynökség, a KCNA felvételén Kim Dzsong Un észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke a Munkapárt ülésén Phenjanban 2023. február 27-én. MTI/AP/KCNA/KNS
Ázsia

Koós Alexandra

Szerkesztő

A KCNA szerint Kim Dzsongun észak-koreai vezető egy szerdai ülésen a mezőgazdasági termelési célok elérésére és a hozamok növelésére szólította fel a tisztviselőket, kiemelve, hogy a kormányzó Munkáspárt vezetése alatt „semmi sem lehetetlen”.

Állítása szerint fel kell számolni azon belső tényezőket, amelyek negatív hatással vannak a szektor fejlődésére, s ehhez az „alapok megerősítésére”, illetve egy „jómódú és magasan civilizált” közösségre van szükség – írta az Al Jazeera. Soron kívül Kétmilliós kárt okozott egy 16 éves fiatal a Határ úti metróállomásnál

Ezt követően ismertette az erre vonatkozó terveket, amelyeket a közeljövőben a „valóságba is átültetnek”, ám a fennálló nehézségek ellenére még nagyobb gazdasági önállóságra törekszenek, és a külföldi segélyeket „mérgezett cukorkához” hasonlították a Rodong Sinmun újság szerint.

Az ország régóta szenved az élelmiszerellátás bizonytalanságától

Mindez aztán történt, hogy Dél-Korea arról számolt be, miszerint az élelmezési és gazdasági helyzet tovább súlyosbodott Észak-Koreában, illetve kiderült, hogy Kim lakásfejlesztéssel és üvegházprojekttel akarja enyhíteni a kialakult helyzetet.

Majd arról érkeztek hírek, hogy az élelmiszerhiánytól tartva egy ritka, mezőgazdasági találkozót hívtak össze, az ország vezetője pedig „radikális változtatásra” szólított fel, kiemelve, hogy jelenleg egy „forradalmi fordulatra” van szükség.

Észak-Korea régóta szenved az élelmiszerellátás bizonytalanságától, ami egyes elemzők szerint a rossz gazdálkodás, a természeti katasztrófák, a nemzetközi szankciók és a covid idején elrendelt határzárak eredménye, s úgy becsülik, hogy az 1990-es években pusztító éhínség miatt 240 ezer-3,5 millió ember halt meg.