63,969 $

Zsinórban harmadik felkészülési mérkőzésüket is elbukták a németek

Kezd egyre kínosabbá válni a német labdarúgó-válogatott teljesítménye.

Fotó: EPA/FILIP SINGER

A német válogatott 1:4-es vereséget szenvedett hazai pályán Japántól, ezzel zsinórban harmadik felkészülési mérkőzésüket is elvesztették. A mérkőzés után a német sajtó elővette Hansi Flick szövetségi kapitányt is, akinek meglátásuk szerint bizonytalanná vált a helyzete, miután a tavalyi katari világbajnokságon is gyengén szerepeltek.

Japán nyitó góljára Sané még válaszolni tudott Wolfsburgban, de Ueda gyorsan visszavette a vendégek előnyét, Asano és Tanaka mérkőzés végén szerzett találatai pedig egyértelművé tették a meccs végkimenetelét. Soron kívül Saját házában késeltek halálra egy várandós nőt, nagy erőkkel keresik a tettest

„Nagyon csalódott vagyok, és el kell ismerni, hogy Japánnak nagyszerű csapata van. Nincs meg bennünk az, ami egy ilyen kompakt védekezés legyőzéséhez szükséges”, mondta Flick a mérkőzés után.

Arra a kérdésre, hogy még mindig úgy gondolja-e, hogy ő a megfelelő edző a német válogatott számára, a következőket válaszolta:

„A labdarúgásban gyorsan változnak a dolgok, így nem tudom megjósolni, hogy mi fog történni, de úgy gondolom, mindent megteszek azért, hogy jól felkészítsem a csapatot. Véleményem szerint jó munkát végzünk, és én vagyok a megfelelő ember erre a feladatra”, mondta a Bayern München korábbi edzője, aki 2021 óta irányítja a válogatottat.

A németek, akik jövőre Európa-bajnokságot rendeznek, idén már negyedszer kaptak ki. Egyedül Perut verték meg 2:0-ra, Ukrajnával pedig döntetlent játszottak (3:3).

Kedden a világbajnoki második helyezett Franciaországgal találkoznak Dortmundban.

Dzsudzsákék sem tudták megállítani a Ferencvárost, kiütötték a Debrecent

A Debrecen sem tudott mit kezdeni a Ferencvárossal, 4-1-es vereséget szenvedtek, és távolabb kerültek a dobogótól.

Ezekkel a gólokkal lett bajnok a Real Madrid (videó)

A Real Madrid meccse nem volt a legsimább a Cadiz ellen, mégis 3-0-ra nyertek, majd a Barcelona vereségével bajnoki címet ünnepelhettek.