Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,61 Ft
Euró
389,49 Ft
Font
453,80 Ft
Bitcoin
63,996 $

Ez lesz a protokoll, ha II. Erzsébet királynő életét veszti

Példátlan részletességű dokumentum látott napvilágot, amelyből kiderül, hogyan fogja eljárni a brit királyi család és a kormány, amennyiben II. Erzsébet életét veszti.

A Buckingham-palota által közreadott képen II. Erzsébet brit királynõ telefonon beszél Boris Johnson brit miniszterelnökkel a windsori kastélyban 2020. március 26-án. Nagy-Britanniában a lakosság három napja csak az alapvetõ szükségleti cikkek, fõleg élelmiszerek és gyógyszerek beszerzésekor léphet az utcára az új koronavírus-járvány megfékezése érdekében. MTI/EPA
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Ugyan remek egészségnek örvend II. Erzsébet angol királyné, nem szabad elfelejteni, hogy ő is már 95 éves, így neki sincs túl sok év hátra az életéből feltehetően. Sokakat foglalkoztatott ezért a kérdés, hogy mire lehet számítani, amennyiben a királynő életét veszti.

Most a Politico tárta fel eddig nem látott részletességgel, hogy mi a pontos eljárást azt követően, hogy az orvos megállapítja Erzsébet halálát. Rögtön azzal kezdik, hogy a királynő halálának a napját D-napnak fogják elnevezni, az ezt követő napok pedig a D+1, D+2 és így tovább, megjelölést kapják. Soron kívül Saját házában késeltek halálra egy várandós nőt, nagy erőkkel keresik a tettest

A Politico beszámolója szerint a brit állam egyik legnagyobb logisztikai kihívása lehet lebonyolítani a halál beállta és a temetés közötti tíz napot, ugyanis nagyon sok területre kitérő szervezkedésbe kell majd kezdeni.

A királynő halálát követően első körben értesíteni fogják a brit miniszterelnököt, valamint a többi minisztert is a szörnyű hírről. A királyi család pedig a sajtón keresztül értesíti a világot a halálról, valamint kitérnek a közelgő temetés részleteire is.

A protokoll szerint a közösségi médiás oldalak, valamint a legtöbb brit kormányzati webhely is feketébe fog borulni, Whitehallban pedig félárbocra helyezik a zászlókat, a lehetőségek szerint minél hamarabb.

Először a brit miniszterelnök fog beszédet mondani az esetet követően, a Honvédelmi Minisztérium pedig gondoskodik arról, hogy országszerte fegyveresen adjanak tiszteletet. Ezt követően egy perc néma csend jön, majd a Szent Pál székesegyházban fognak tiszteletet adni, ahol a miniszterelnök és több magas rangú miniszter is részt fog venni.

A protokollok szerint másnap a Szent Jakab Palotában fognak ülést tartani, ahol hivatalosan kinevezik Károly herceget új uralkodónak, aki pedig helyi idő szerint este 18:00-kor beszédet fog intézni a nép felé.

A harmadik napon Károly utazásba kezd, az Egyesült Királyság valamennyi részét körbejárja, hogy mindenki ki tudja fejezni részvétét irányába, valamint azért, hogy részt tudjon venni a különböző istentiszteleteken.

A temetést megelőző három napban pedig a Westminster-apátságban ravatalozzák fel II. Erzsébetet, ahova bárki elmehet és leróhatja végső tiszteletét. Ez lesz a legkomolyabb logisztikai feladat, már előre azon aggódnak a közlekedési minisztériumban, hogy teljesen megtelik London.

Hivatalosan a Westminster-apátságban lesz az állami szervezésű temetés, a Windsor-kastély Szent György-kápolnájában pedig a végső búcsút veszik a királynőtől, akit végül VI. György király emlékkápolnájába fogják elhelyezni.

A temetést természetesen minden televízió élőben fogja közvetíteni, de már előre azzal számolnak, hogy élőben rengeteg angol, valamint turista fog megjelenni. Ez ugyanakkor még hosszú évek múlva lehet csak gond, ugyanis II. Erzsébet minden jelenlegi információ szerint remek egészségnek örvend.

Dzsudzsákék sem tudták megállítani a Ferencvárost, kiütötték a Debrecent

A Debrecen sem tudott mit kezdeni a Ferencvárossal, 4-1-es vereséget szenvedtek, és távolabb kerültek a dobogótól.