454,93 Ft
59,038 $

Harmadosztályú csapat ejtette ki a kupából a Ferencvárost

Az Iváncsa hosszabbításban verte Sztanyiszlav Csercseszov együttesét, amely így a legjobb 32 között búcsúzott.

Belgrád, 2022. október 5. Sztanyiszlav Csercseszov vezetõedzõ (k) a Ferencváros labdarúgócsapatának edzésén a belgrádi Rajko Mitic Stadionban 2022. október 5-én. Az eddig százszázalékos magyar bajnok a következõ napon itt játszik a szerb Crvena zvezdával az Európa-liga csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában. MTI/Koszticsák Szilárd

Bense Róbert

A címvédő hatalmas meglepetésre 3-2-es vereséget szenvedett NB III-as ellenfelének otthonában. A Ferencváros ugyan kétszer is vezetést szerzett, a hazaiak azonban végül kiharcolták a hosszabbítást.

A ráadás hatodik percében aztán még nagyobb bajba került a Fradi, Krecsó Bence ugyanis egy lecsorgót értékesített, ezt követően pedig hiába helyezte nyomás alá ellenfelét a Ferencváros, már nem sikerült újabb gólt szerezniük. Soron kívül Némi csapadékra van kilátás pénteken, de akár 27 fok is lehet napközben

Ezzel az Európa Liga csoportját és a bajnokságot is vezető FTC kiesett a Magyar Kupából, a harmadosztályú Iváncsa pedig tovább folytatja a menetelést, a Fejér megyei együttes immár a legjobb 16 között várja ellenfelét.

A nyolcaddöntő párosításait csütörtökön 20 órától sorsolják. Nem az Iváncsa az egyetlen, aki az NB III-ból jutott a legjobb 16-ba, a Monor is továbbjutott, ők a megye I-es Nagyatádot búcsúztatták.

Eredmény, 4. forduló (a 16 közé jutásért):
Iváncsa KSE (NB III)-Ferencvárosi TC 3-2 (1-2, 2-2, 3-2) – hosszabbítás után
Credobus Mosonmagyaróvár (NB II)-Kisvárda Master Good 0-3 (0-1)
BTE Felsőzsolca (megyei I.)-MTK Budapest (NB II) 0-6 (0-1)
Debreceni EAC (NB III)-Debreceni VSC 0-4 (0-2)
FC Nagykanizsa (NB III)-Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 1-4 (0-1)
Balatonfüredi FC (NB III)-Paksi FC 0-3 (0-1)
Nagyatádi FC (megyei I.)-Monor (NB III) 0-3 (0-2)
Nyergesújfalu SE (megyei I.)-Mezőkövesd Zsóry FC 1-4 (0-3)
ETO FC Győr (NB II)-Kecskeméti TE 1-0 (1-0) Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)-Vasas FC 1-2 (0-1)