388,21 Ft
452,80 Ft
63,209 $

Egyre nagyobb bajban vannak Dárdaiék, a harmadik meccsüket is elbukták

Senki nem számított ilyen gyenge rajtra a Hertha részéről, akik eddig az összes meccsüket elbukták a Bundesliga 2-ben.

Fotó: Dárdai Pál, a Hertha BSC vezetőedzője csapatának a Fortuna Düsseldorf ellen a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban játszott mérkőzésén Düsseldorfban 2023. július 29-én. MTI/AP/DPA/Marius Becker

Dárdai Pál egy kiváló edző, ehhez kérdés sem férhet, amit már többször bizonyított, ugyanakkor ő sem tudott csodát tenni. A Hertha végül egy nagyon gyenge szezon végén kiesett a Bundesligából, ami anyagi szempontból is fájó lehet.

A német klub az utolsó fordulókra bízta meg a magyar szakembert, majd úgy döntöttek, a Bundesliga 2–ben is bizalmat szavaznak neki. Egyelőre azonban nem a féljutás, hanem az újabb kiesés felé tartanak. Soron kívül Szerdától ismét olcsóbb lesz az üzemanyag

Drámai lenne, ha a Hertha a Bundesliga 2-ből is kiesne, és noha még mindig csak három forduló telt el az idényből, erősen aggasztó a helyzet. Eddig még csak pontot sem szerzett a német csapat, legutóbb is elbukták a meccsüket.

A Hamburg otthonában léptek pályára szombaton, aminek 3-0 lett a vége. Az első gólra 38 percet kellett várni, majd az első félidő végén büntetőből is eredményes volt a hazai csapat, és ott minden eldőlt.

A Hertha még csak szépíteni sem tudott, a 82. percben Glatzel révén már 3-0 volt az állás. Nem látni a fényt az alagút végén a Hertha részéről, és talán Dárdainak is változtatnia kell valamin a csapat dinamikáján.