Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
62,769 $

Fontos kérdésre akar pontot tenni az EU

Kezdeményezte az Európai Parlament, hogy tisztázzák a nem uniós digitális szolgáltatók esetében a káros tartalmak és a jogellenes tartalmak közötti különbséget, és kötelezzenek minden tartalomszolgáltatót a jogszabály betartására.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Kezdeményezte az Európai Parlament, hogy tisztázzák a nem uniós digitális szolgáltatók esetében a káros tartalmak és a jogellenes tartalmak közötti különbséget, és kötelezzenek minden tartalomszolgáltatót a jogszabály betartására.

Az Európai Bizottság várhatóan decemberre fog megalkotni egy jogszabálycsomagot, mellyel egy régóta húzódó dilemmát oldanának fel. Az internet hemzseg a káros tartalmaktól, az álhírektől, adott esetben pedig a jogellenes tartalmaktól, melynek valamilyen fajta szabályozását kísérli meg az Európai Unió. Soron kívül Súlyos mentőautó-baleset történt Budapesten

Az Európai Parlament plenáris ülésén pedig arra szólították fel a Bizottságot, hogy a jogszabályban kötelezzék arra az összes, nem uniós digitális szolgáltatót, hogy tartsák be a jogszabályban előírtakat, amennyiben szolgáltatásaikat az uniós felhasználóknak is kínálják. Ilyen szolgáltatóknak tekinthető a Facebook vagy a Google is, ugyanis mindkettő amerikai székhelyű.

Az EP kiemelte, hogy szigorúan meg kell különböztetni a jogellenes tartalmat a káros tartalomtól, valamint kiemelték, hogy az egyes tartalmak káros tartalmáról, vagy jogszerűségéről nem a digitális platformokat üzemeltető magánvállalkozásoknak, hanem egy független bírói testületnek kellene döntenie.

Tóth Edina fideszes európai parlamenti (EP-) képviselő az MTI-hez eljuttatott közleményében kijelentette: ami jogellenes az online téren kívül, azt jogellenesnek kell tekinteni az online térben is. A platformoknak ezért fokozottabban fel kell lépniük az ilyen tartalmak gyors felderítése és eltávolítása érdekében.

„Az a feladatunk, hogy biztosítsuk a polgárok maximális biztonságát az online térben, illetve garantáljuk az átláthatóság és a számonkérhetőség demokratikus alapértékeinek érvényesülését”

fogalmazott.

Tóth hozzátette, fontos az, hogy a fogyasztók tájékoztatást kapjanak, amennyiben egy digitális szolgáltatás mesterséges intelligenciát használ, és garantálni kell az ilyen szolgáltatás jellegéből fakadó hibák orvoslását is. Kiemelte, olyan mesterséges intelligencia ökoszisztémát kell létrehozni, amely az emberek érdekeit szolgálja, és az embereket állítja a központba.