Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
358,40 Ft
Euró
386,64 Ft
Font
450,04 Ft
Bitcoin
62,653 $

FAO: legalább 1.1 millió ember sodródott az éhínség szélére Madagaszkárban

Az ENSZ szakhatósága, az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet (FAO) beszámolója szerint az elhúzódó szárazság és a folyamatos homokviharok miatt nagyon törékennyé vált az élelmiszerbiztonság Madagaszkár déli részén.

Madagaszkáriak várják Ferenc pápa szentmiséjének kezdetét az antananarivói Soamandrakizay síkságon 2019. szeptember 8-án. A katolikus egyházfő afrikai körútja során látogatott Madagaszkárra. MTI/EPA/Henitsoa Rafalia
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Nem kegyes az időjárás Madagaszkárral, ugyanis 2019 decembere óta egy csepp eső nem esett az ország déli részén, melynek következtében nagyon sok ember zuhant az éhínség poklába, jelenlegi számítások szerint ez 14 ezer embert jelent.

Ám ez a 14 ezer ember csak azoknak a száma, akiknek konkrétan napi szinte gondot jelent az étel asztalra tétele, azok még csak nincsenek is beleszámítva, akik közel járnak ehhez – márpedig ez 1.1 millió főt érinthet. A FAO helyi igazgatója szerint ez a szám ráadásul szeptemberig megduplázódhat. Soron kívül 24 ember került kórházba, miután rosszul lettek a csengeri börtön építése közben

Az ország déli részén három régió, főként Anosy, Androy és Atsimo-Andrefana régiók érintettek, mely egy New York állam méretű terület – írja a Bloomberg. Ezeken a területek a mezőgazdaság, az állattenyészet és a halászat a legbevettebb tevékenység, mely rendkívül kitett a szárazságoknak.

A Világbank korábban közzétett jelentése szerint az esőzések hiánya, a szárazság és a klímaváltozás hatásai pedig napi szinten problémát jelent a madagaszkáriaknak, az esőévszak például sokkal inkább elkerüli azt az időszakot, amikor a növényeket ültetni szokták.

A FAO beszámolója szerint körülbelül 40.4 millió dollárra lenne szükség ahhoz, hogy helyrerángassák valahogy Madagaszkár jelentős károkat elszenvedő mezőgazdaságát és 426 ezer háztartásnak tudjanak segíteni abban, hogy ne legyen ennyire kitettek a szárazságoknak.

A szervezet állítása szerint már legalább 20 ezer helyi családnak tanították meg, hogyan kell túlélni az ilyen körülmények között, hogyan fókuszáljanak a diverzifikálásra és hogyan osszák el úgy az aratást, hogy a klímaváltozás hatásait és a betegségeket kivédjék.