Elsült Messi lába, rég nem lőtt ekkora gólt az argentin zseni.

...svg content...MTI/EPA/YOAN VALAT

Bense Róbert

TÉMÁK

A BL-fiaskó óta kevés örömteli pillanat jutott a PSG-nek, most azonban végre volt okuk az ünneplésre, hiszen négy fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosították első helyüket a Ligue 1 tabelláján.

Habár a Lens elleni otthoni 1-1 nem számít világraszóló eredménynek, egy parádés pillanattal azért gazdagabb lehetett a Parc des Princes-be kilátogató csaknem ötvenezer ember. Messi ugyanis hatalmas bombát eresztett meg a mérkőzés 68. percében. Soron kívül Gigantikus légtisztító lehet az emberiség ütőkártyája a klímaváltozás elleni küzdelemben

A hétszeres aranylabdás argentint rengeteg kritika érte idei teljesítménye miatt, hiszen eddig csupán 9 gólt szerzett a PSG színeiben, ezek közül a mostani volt a negyedik találata a bajnokságban, a BL-ben pedig ötször volt eredményes.

A PSG az elmúlt tíz évben mindössze kétszer engedte ki a bajnoki elsőséget a kezéből, 2017-ben a Monaco, tavaly pedig a Lille előzte meg a párizsi csapatot. Az újabb bajnoki címmel utolérték a rangsorban a Saint-Étienne-t, mely szintén tíz alkalommal nyert Ligue 1 aranyat.

A rangsorban a két elsőt a Marseille követi 9 címmel, a Monaco és a Nantes pedig 8-8 alkalommal emelhette magasba a bajnoki serleget.