387,58 Ft
450,59 Ft
63,082 $

Elképesztő teljesítménnyel lett Európa-bajnok Milák Kristóf 200 pillangón

Milák Kristóf hozta el az aranyérmet a budapesti úszó Európa-bajnokság 200 méteres pillangón.

A gyõztes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás döntõjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában 2021. május 19-én. MTI/Kovács Tamás

Kornis Vivien

A 200 pillangó keddi elődöntőjében Kenderesi Tamás, az előző EB ezüstérmes versenyzője úszta a legjobb időt, aki ezután azt nyilatkozta, nem hiszi, hogy le tudja győzni majd Milákot.

A Telex szerint Kenderesi nem tévedett, hiszen Milák elképesztő teljesítménnyel úszta végig a 200-at. Százig az olasz Burdisso próbálta tartani vele a tempót, de a harmadik fordulónál már több mint egy másodperces előnyben volt Milák, és végül három testhosszal, elképesztő fölénnyel nyert. Soron kívül Június első napjára szervez Békemenetet a CÖF–CÖKA

Az Európa-bajnok Milák világcsúcsától a szerdai úszásával alig maradt el, ideje most 1:51,10 lett. Kenderesi végül a harmadik helyen futott be 1:54,43-mal.