Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,52 Ft
Euró
388,69 Ft
Font
453,43 Ft
Bitcoin
61,542 $

Ezek a termékek sokkal drágábbak egy magyar Lidl-ben, mint egy németben

A vagdalt, a banán és a Pick szalámi tekintetében 141 és 2951 forint közötti különbségeket fedeztek fel, holott a német átlagkereset háromszorosa a magyarénak.

Fotó: Pixabay
Európa

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az augusztusi adatok is rávilágítottak, hogy sehol nem drágultak olyan ütemben egy év alatt az élelmiszerárak, mint Magyarországon, ami mostanra odáig fajult, hogy bizonyos termékeket sokkal olcsóbban lehet beszerezni némely gazdagabb és drágábbnak számító országban.

Mindezt a Pénzcentrum által elcsípett TikTok videó is tanúsítja, amely szerint a Dulano márkájú vagdalt (340g) Németországban 2,49 euróba (1058 forintba), idehaza pedig 1199 forintba kerül, vagyis nálunk 141 forinttal drágább. Soron kívül Lehúzta a vécén újszülött gyermekét egy 15 éves lány, vádat emeltek ellene

A másik megvizsgált termék a banán volt, amelynek kilója 1,09 euró (463 forint) a német üzletben, míg 649 forint a magyarországi boltban, vagyis hazánkban 186 forinttal drágább, mint tőlünk nyugatabbra.

A harmadik érintett termék a Pick szalámi volt, amelynek kilós egységára 15,96 euró (6775 forint), hazánkban pedig 9734 forint, azaz több mint 2951 forinttal drágább a magyar Lidl üzletekben.

A felvételek valódiságtartalmát több hozzászóló is megerősítette, mondván, hogy hasonló árakat tapasztaltak Németországban, ez a különbség pedig azért is elszomorító, mert a német átlagkereset háromszorosa a magyarénak.

@regina.guha #magyarorszagvsnemetorszag #arak #inflacio #lidl ♬ Orbán Viktor vs Márki-Zay Péter – Homokóra

A magyar élelmiszerárak jelentős növekedésének több oka van

Korábban Raskó György agrárközgazdász elmondta, miszerint több tényező is közrejátszik abban, hogy éppen hazánkban drágulnak leginkább az élelmiszerek, amelyek közül az egyik legnagyobb, hogy már a tavaszi időszakban sem volt a kormány ellenére idehaza az infláció akkori elszállása.

„A különböző jóléti intézkedések, mint például az SZJA-visszatérítés vagy a 13. havi nyugdíj rendesen pörgették a keresletet, ami azt eredményezte, hogy az államkasszából kiáramló közel 1000 milliárd forint gyakorlatilag az infláción keresztül vissza is vándorolt” – mondta.

A másik az, hogy a kiskereskedelem a nyakába kapott különadót gyakorlatilag egy az egyben áthárította a vásárlókra, mindezt pedig egy olyan időszakban, amikor egyébként is magas volt az infláció, szóval „nagyon még trükközniük sem kellett”.

A helyzet odáig fajult, hogy egy olyan spirál jött létre idehaza, ahol minden piaci szereplő úgy érezte, most jött el az idő az áremeléshez, miközben a rendkívül gyenge forint és a 27 %-os áfa is képben van. Így hát nem is csoda, hogy a majd háromszor gazdagabb országban akár 40 százalékkal olcsóbb ugyanaz a termék a Lidl-ben, mint a magyarországi boltban.

Kína útjára indította a Csang'e-6 szondát a Hold sötét oldalának tanulmányozására

A cél, hogy felfedezzék a Hold sötét oldalát.