Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
356,07 Ft
Euró
386,89 Ft
Font
450,85 Ft
Bitcoin
65,443 $

Készen áll első repülésére az oroszok lopakodó drónja

A Rosztec orosz állami cég leányvállalata, a United Aircraft Corporation (UAC) bemutatta az S-70 Ohotnyik névre keresztelt harci drón első prototípusát.

...svg content...UAPS
Technológia

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A kedden lezajlott hivatalos leleplezésen Oroszország védelmi miniszterhelyettese, Alekszej Krivorucsko is részt vett – olvasható a TASZSZ hírügynökség tudósításában.

Az Ohotnyikot – ami oroszul vadászt jelent – először 2019-ben mutatták be, a maga 20 tonnás súlyával pedig a legnehezebb drón, amely valaha gyártásba került. Szárnyfesztávolsága 19 méter, így valamivel kisebb, mint a Szu-57 ötödik generációs vadászrepülőgép, amellyel együttműködhet. A szerkezet hatótávolsága minden bizonnyal meghaladja a 4 800 kilométert, miközben körülbelül hat tonna fegyverzetet képes szállítani. Soron kívül Hivatalos: Oroszországban folytatja a Ferencváros edzője

Október elején már beszámoltunk arról, hogy az Ohotnyik prototípusa közelebb került a fejlesztések befejezéséhez, mára azonban végleg elkészült a drón. A hírügynökség jelentéséből megtudhattuk, a gép alapvető komponensei 3D nyomtatással lettek előállítva annak érdekében, hogy megkönnyítsék a repülőgép súlyát.

Az állítólag szuperszonikus rakéták kilövésére is alkalmas drón várhatóan egy speciálisan erre a célra tervezett kétüléses, Szu-57-es repülőgépről lesz indítható. A Szu-57-es pilótája négy ilyen drónt fog irányítani a pilótafülkéből, amelyek a vadászgépekkel való hálózatközpontú interakció részeként légi és földi célpontokat egyaránt el tudnak majd találni.

Idén augusztusban Szergej Sojgu védelmi miniszter azt mondta, hogy az Ohotnyik munkálatai várhatóan 2022-re fejeződnek be, amelyet követően a hadsereg 2024-ig megrendelheti a drónok leszállítását.

Miért nincs F-vitamin? Itt a válasz

Többekben is felmerülhetett már, ezek a szerves vegyületek miért pont az ábécé betűiről kapták a nevüket, illetve az is, miért maradt ki látszólag néhány betű a sorból.