361,59 Ft
389,35 Ft
453,65 Ft
63,923 $

Őrületes góllal nyert a Ferencváros a Konferencia-ligában a Cukaricki otthonában

Egészen drámai módon ért véget a Ferencváros meccse a Konferencia-ligában a Cukaricki ellen, amiről sokat fognak beszélni a következő napokban.

Fotó: Aleksandar Pesic (k), a Ferencvárosi játékosának gólöröme a labdarúgó a Konferencia-liga csoportkörének ötödik fordulójában játszott Cukaricki - Ferencvárosi TC mérkőzésen a szerbiai Leskovacban 2023. november 30-án. Cukaricki-Ferencvárosi TC 1-2. MTI/Czeglédi Zsolt

A Ferencváros az utolsó pillanatban gólt szerezve 2-1-re győzött csütörtökön a szerb Cukaricki vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga ötödik fordulójában, így továbbra is a továbbjutást jelentő második helyen áll a csoportjában.

A belgrádi csapat váratlanul jutott vezetéshez a 10. percben Luka Adzic találatával, a zöld-fehérek pedig csak a hajrában tudtak egyenlíteni Kristoffer Zachariassennek köszönhetően. Amikor már úgy tűnt, marad a pontosztozkodás, Aleksandar Pesic lőtt bombagólt a 98. percben. Soron kívül Csak pár felhő zavarhatja meg a szombati napsütést

A Ferencváros két hét múlva az utolsó fordulóban az éllovas és már továbbjutott olasz Fiorentinát fogadja. A magyar bajnok sikerrel csoportelsőként a nyolcaddöntőbe lépne, míg egy ponttal játszania kellene a 16 közé kerülésért az Európa-liga egyik csoportharmadikjával, vereség esetén pedig még kieshet.

Fotó A győztes Ferencváros játékosai megköszönik a szurkolást a Konferencia liga csoportkörének ötödik fordulójában játszott Cukaricki Ferencvárosi TC mérkőzés után a szerbiai Leskovacban 2023 november 30 án Cukaricki Ferencvárosi TC 1 2 MTICzeglédi Zsolt

Ez történt a csoport másik mérkőzésén

A Ferencvárossal azonos csoportban szereplő Fiorentina házigazdaként 2-1-re legyőzte a belga KRC Genk csapatát, így öt fordulót követően is veretlenül vezeti az F csoportot a labdarúgó Konferencia-ligában.

Az első félidő hajrájában egy-egy találat született, a végeredményt pedig az argentin Nicolas González állította be büntetőből a 82. percben. A kvartett első helyezettje a nyolcaddöntőbe jut, a második pedig az Európa-liga egyik csoportharmadikjával találkozik a rájátszásban, amelynek tétje a legjobb 16 közé kerülés lesz.