Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
359,84 Ft
Euró
387,72 Ft
Font
450,63 Ft
Bitcoin
61,543 $

Az újraértelmezett maja naptár szerint a héten eljön a világvége

Úgy tűnik, az idei év már rosszabb nem lehet, ugyanis kiderült, hogy az ősi közép-amerikai civilizáció szerint mégsem 2012-ben, hanem 2020 júniusában következhet be az apokalipszis.

Cool

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Úgy tűnik, az idei év már rosszabb nem lehet, ugyanis kiderült, hogy az ősi közép-amerikai civilizáció szerint mégsem 2012-ben, hanem 2020 júniusában következhet be az apokalipszis.

A globális felmelegedés, a klímaváltozás, a feszült nemzetközi politikai helyzetek és a koronavírus-járvány mind-mind súlyos problémát okoznak idén az emberiségnek, a világvége pedig csak cseresznyeként kerülhet fel ennek a nem túlságosan ízletes tortának a tetejére. Soron kívül Az esztergomi piacon vásárolt Orbán Viktor (videó)

A maja naptár legújabb értelmezése szerint ha az ókori rómaiak által használt julián naptárt vesszük alapul, akkor bizony már ezen a héten búcsút inthetünk az életünknek. A The Sun brit lap információ alapján ezt a kissé meredek feltételezést a Fulbright tudósa, Tagaloguin találta ki, aki a Twitterén tette közé a hipotézisét.

„Ha a julián naptárat követjük, akkor gyakorlatilag 2012-ben vagyunk. Évente 11 napot veszítettünk azzal, hogy áttértünk a Gergely-naptárra. 268 év alatt, amíg a gregorián naptárat használtuk 1752 és 2020 között összesen 2 948 napot vesztettünk. Ezt ha elosztjuk 365-tel, akkor pontosan 8 évet kapunk.”

A tweetjében Tagaloguin a 2012-es évre reflektált, amelyet korábban a jelenlegi naptár alapján tűztek ki potenciális világvége-időpontként. Egészen pontosan 2012. december 21-én várták, hogy a Nibirunak nevezett kisbolygó, melyet állítólag az ősi sumerek fedeztek fel, 2003 után „végre” becsapódik a Földre, azonban ez az esemény szerencsére újból elmaradt.

Elizabeth Graham, a University College London régésze úgy gondolja, a maják semmiféle apokalipszist sem jósoltak meg, a 144 ezer napos naptáruk végével csupán az úgynevezett „baktun” ciklust zárták be.

„A maják nem években számolták az eltelt időt, csak napokat használtak, ezért a saját elképzeléseink nyomán felállított dátumok egyszerűen nem működhetnek.”

magyarázta Graham.

Néhány maja ciklus 360 napig tartott, amely szinte azonos a mi naptári évünkkel, Graham azonban elmondta, pontosan ez lehet az oka annak, hogy sokan a maja naptárat évekre bontják, holott ez abszolút nincs így.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/kulonleges-galaxisokat-kaptak-lencsevegre-melyek-bolygorendszerein-akar-az-intelligens-elet-is-kialakulhatott/