392,15 Ft
457,94 Ft
63,961 $

1 pontot szerzett a magyar válogatott a szerbek ellen, de tapadnak az oroszokra

A magyar válogatott felemás hangulatban várhatta a mai szerbek elleni mérkőzést a Nemzetek Ligájában, miután Szoboszlai Dominik kilőtte a csapatot az Eb-re, számos változtatást kellett eszközölnie a technikai stábnak.

A T-800-as

Többek között Szalai Ádám sem állhatott a nemzeti tizenegy rendelkezésére, addig Marco Rossihoz hasonlóan a pályaedző is koronavírus-beteg lett. Ez pedig azt jelentette, hogy Gera Zoltán irányíthatta a csapatot Szerbia ellen. Soron kívül Súlyos mentőautó-baleset történt Budapesten

Magyarország a második helyen állt 7 ponttal a veretlen és 8 pontos Oroszország mögött. A törökök 3, a szerbek csak 2 egységgel várhatták a fordulót. Közvetlen azelőtt, hogy elhangzott volna a kezdősípszó a Puskás Arénában, a törökök meglepő győzelmet arattak az addig veretlen oroszok ellen. Noha a vendégek már a 11. percben vezettek, Semenovot a 24. percben kiállították.

Ez jelentős mértékben befolyásolta az eseményeket, és a 26. percben meg is született az egyenlítés, míg a 32. percben már vezettek a törökök Karaman és Under találatával. A második félidő elején is betaláltak, amivel 3-1-re módosították az állást.

Sokat nem kellett várnunk az újabb gólra, ami azonban már az oroszok részéről született meg az 57. percben. Kuzyaev gólja azonban már csak a szépítésre volt elegendő. Ezzel a törökök 6 pontosak lettek, így a szerbek abszolúte győzelmi kényszerrel léptek pályára.

Szalai mellett Lovrencsics Gergőre sem számíthatott a csapat. A Ferencváros játékosa combizom sérülést szenvedett, és a Puskás Arénába induláskor elhagyta a válogatott keretét. Nem kezdett a legjobban a csapat, és a szerbek igen hamar megszerezték a vezetést.

A 17. percben 0-1 volt az állás a vendégeknek. A vezető találat Radonjic neve mellé került a Puskás Arénában, de akkor még mindig nagyon sok volt hátra, és érkeztek is a helyzetek az egyenlítés érdekében. A 36. percben is volt egy nagy helyzet, Szoboszlai veszélyeztetett egészen közelről, ezúttal fejjel. Rendkívül aktív volt, távolról is próbálkozott, mindent megtett az egyenlítésért.

Szoboszlai Puskás nyomdokaiba léphet, akit akár a Bayern és a Man United is megszerezhet?

Végül a 39. percben Kalmár szállította azt a találatot, amivel megszületett a rendkívül fontos egyenlítés. Ennek lelkileg is kiemelten komoly hatása volt, mivel más úgy megkezdeni egy második félidőt, hogy újra egál az állás. Ezzel minden újra a nulláról indulhatott, és abban a pillanatban ugyanannyi pontja volt Magyarországnak, mint a listavezető Oroszországnak.

A második félidő is hozott pár helyzetet, főként hazai oldalról, bár a 87. percben Dibusznak volt egy szenzációs védése. Klasszis reflexmozdulat volt a kapustól, aki ezzel pontot mentett a csapatának. Végül 1-1-es döntetlennel ért véget a mérkőzés, mindkét oldalon voltak helyzetek, de főként a magyarok felé billent volna a mérleg.

A csoportot még mindig Oroszország vezeti a szintén 8 pontos Magyarország előtt, majd jönnek a törökök 6, valamint a szerbek 3 ponttal. A következő mérkőzést is hazai pályán fogja megvívni a magyar válogatott, november 18-án Törökország ellen.