391,78 Ft
457,76 Ft
62,593 $

A Liverpool 9 emberrel kapott ki a Tottenham ellen az utolsó másodpercben

A Liverpool hamar emberhátrányba került, de így sem volt könnyű dolga a hazai pályán játszott Tottenham-nek.

Fotó: EPA/NEIL HALL

A Tottenham és a Liverpool is plusz motivációt kaphatott azzal a rangadó előtt, hogy a Manchester City váratlanul kikapott a Wolves otthonában. Manchester másik fele sem lehet boldog, ezúttal az Old Traffordon kaptak ki, és minden eddiginél mélyebbre kerültek.

Az Arsenal viszont hozta a meccsét, Kerkezék ellen parádézott a londoni klub, amivel nagyon fontos 3 pontot gyűjtöttek be. Hátradőlve várhatták a Spurs és Szoboszlaiék meccsét, bízván abban, hogy mindkét csapat pontokat veszít.

Intenzíven kezdődött a mérkőzés, Szoboszlaival a kezdőben. Az első 10 percet követően a Liverpool két gólt is rúghatott volna, először Gakpo, majd Robertson próbálkozott egészen közelről, de Vicario helyén volt, nagyokat védett.

A Liverpool már a 26. percben emberhátrányba került

Hiába a helyzetek, a gyors és látványos játék, a 26. percben nagyon rossz híreket kaptak a Liverpool játékosai. Jones a VAR-os elemzést követően kapott piros lapot, teljesen jogosan, rendkívül veszélyesen taposta meg az ellenfelét, akinek akár ketté is törhetett volna a lába.

A 34. percben megállt az ütő a Tottenham szurkolóiban, amikor Diaz parádés módon talált be a hazaiak kapujába, de lest intett a partjelző. A VAR-os elemzés is ezt erősítette meg, így maradt a 0-0.

A 36. percben a Tottenham is betalált, azzal a különbséggel, hogy Heung-min gólja szabályos volt. Amikor a Tottenham már azt hitte, vezetéssel mennek el a szünetre, Gakpo az első félidő hosszabbításában egyenlített, amiből Szoboszlai is kivette a részét, de a passzt Van Dijk adta. Sőt, nem sok múlt, hogy Diaz megfordítsa a találkozót, Salah adott egy nagyon pontos labdát, közvetlen a kapu elé.

A csereként beállt Jotát is kiállították

A második félidőre Gakpo már nem jött ki, mivel megsérült a gólöröm következtében, így Jota váltotta, ideje korán. Alisson viszont pályán maradt, és a 49. percben óriásit védett, megakadályozta ezzel azt, hogy ismét vezetéshez jusson a Spurs. Az 52. percben megint megcsinálta ugyanezt, bizonyítván, hogy a világ egyik legjobb kapusa.

Son az 59. percben is eredményes volt, de az öröm nem tartott sokáig, les miatt érvénytelenítették a találatot. Ekkor már folyamatos nyomás alatt volt a Liverpool, de még 10 emberrel is volt esélyük.

A 69. percben jött az újabb dráma, ugyanis Jota igen hamar megkapta a második sárga lapját, így már csak 9-en voltak a pályán. Az utolsó másodpercekben dőlt el a 3 pont sorsa, méghozzá Matip öngóljával, amit nem érdemelt meg a Liverpool, mely 9 emberrel is tartotta magát.