469,68 Ft
66,514 $

Tokió 2020: a magyar férfi vízilabda-válogatott is kikapott az elődöntőben, nem lehetnek ott a fináléban

A magyar pólósoknak egy lépésre volt szükségük ahhoz, hogy ott legyenek a fináléban Tokióban.

...svg content...Fotó: A magyar válogatott játékosai a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának elődöntőjében Görögország ellen játszott mérkőzés előtt a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. augusztus 6-án. MTI/Illyés Tibor

A magyar férfi vízilabda-válogatott Görögországgal nézett szembe az elődöntőben, közvetlen azután, hogy a női pólósok elvesztették a mérkőzésüket a spanyolok ellen, így a bronzért küzdhetnek.

Minden esélyünk megvolt arra, hogy a női -és a férfi vízilabda-válogatott is ott legyen a tokiói döntőben. Miután a lányok elvesztették a spanyolok elleni meccset, a fiúkon volt a világ szeme a másik elődöntőben, ahol Görögország volt az ellenfél.

A fiúk 15-11-re győzték le a horvátokat a negyeddöntőben, és egészen szenzációs teljesítményt nyújtottak. Ezúttal a görögöket kellett maguk mögött hagyniuk, akiket szintén jól ismerhetnek, és nagy múltra tekint vissza ez a párharc.

A ráúszást követően a magyarok támadhattak először, Erdélyi tüzelt, de a kapus védett, az első kísérlet nem volt sikeres, akárcsak a görögök részéről. Varga jó helyzetből lőtt, majd a blokkon irányt váltott a labda, és az a kapufán csattant.

Noha a görögök az ellentámadás ideje alatt emberelőnybe kerültek, nem tudtak vele mit kezdeni, és újra a magyarok rohamozhattak, ám megint kifogott rajtuk a kapufa. Nagy pedig maga volt a kapu, rendkívül határozottan védte a hálónkat.

Görögország a második emberelőnyét is elpocsékolta, addig Angyal a hálóba lőtte a labdát, de már sípszó után, mivel kiállítás történt a görögöknél. Magyarország azonban szintén kihagyta az emberelőnyét, és az első negyed felénél még mindig nem született gól.

Sajtó: Messit sokként érte a hír, időre van szüksége

Perceken át hasonló volt a forgatókönyv, egyik csapat sem találta a fogást a másikon, több kapufa született, mint más mérkőzéseken összesen. A második magyar emberelőny sem hozott gólt, ráadásul két görögnek is le kellett mennie.

Másfél perccel az első negyed vége előtt született meg az első találat, görög oldalról, emberelőnyből, így előnybe került az ellenfél. Mivel a magyar támadás nem volt sikeres, a görögök jöhettek, és újra betaláltak, amire Vámos válaszolt, 2-1-gyel mehettek szünetre a csapatok.

A második negyed is magyar támadással indulhatott, ráadásul emberelőnnyel, de Zalánki következő lövése is célt tévesztett, ellenben a görögökkel, akik újra két góllal mentek. Szerencsére nem ment el Zalánki lövőkedve, egy látványos pattintott lövéssel vette be a görögök kapuját 3-1-es állásnál.

Fotó A magyar válogatott játékosai biztatják társaikat a világméretű koronavírus járvány miatt 2021 re halasztott 2020 as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának elődöntőjében Görögország ellen játszott mérkőzés közben a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021 augusztus 6 án MTIIllyés Tibor

A második negyedben is voltak percek, amikor egyik oldalon sem született gól, oda-vissza úsztak a játékosok, anélkül hogy betaláltak volna. Sorra jöttek az elhibázott lövések, sajnos magyar oldalról is, emiatt 1 perccel a második negyed lefújása előtt még mindig csak 3-2 volt az állás.

Félidőben 3-2-re vezetett Görögország Magyarország ellen, a vártnál is kevesebb gól született a két negyed alatt. A harmadik negyedben már a görögök hozták el a labdát, így övék volt a kezdeményezés lehetősége. Emberelőnyben próbálkozhattak, ám hiába, mert a védés után kiegészült a magyar csapat, akik ugyancsak emberelőnnyel próbálkozhattak. Pásztor lövése a felső lécet is érintve zuhant be a kapuba, és már 3-3 volt az állás.

A görögök is válaszolni tudtak, megint náluk volt az előny, de csak egy gól volt a különbség. Nem sokáig, pár perccel ezután Manhercz tüzelt,amivel újra döntetlenre álltak a felek. A harmadik negyed nem úgy ért véget, mint azt szerettük volna, addig a pontig húsz lövésből mindössze négy ment be, míg a görög kapusnak fele annyi védése volt, mint Nagynak.

Görögország előnyből (5-4) várhatta a mindent eldöntő negyedet, amit jól kezdett Magyarország, és megint minden nulláról folytatódhatott. Manhercz elemi erővel tette a kapuba a labdát, hatalmas szükség volt rá, mentálisan is, ugyanakkor nem örülhettünk sokáig, az ellenfél 6-5-re változtatta az állást.

Ennél is rosszabb hír volt, hogy a görögök 5 perccel a mérkőzés vége előtt újra két góllal mentek, ezzel pedig egyre forróbbá vált a talaj. Varga nem hagyta annyiban a dolgot, és egy látványos lóbálás végén messziről szétbombázta a görög hálót. A következő támadásban azonban Görögország a rövid sarkon keresztül 8-6-tal várhatta a folytatást.

2 perccel a vége előtt 9-6- volt az állás, amivel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Meglepetésre Görögország jutott a döntőbe, míg Magyarország a bronzért játszhat, akárcsak a női válogatott.

Összességében elmondhatjuk, a magyar válogatott nagyon rossz napot fogott ki, mert ennél eddig messze jobban játszottak, most azonban valamiért nem jött ki a lépés.