Akár 8-10 centiméteres (!) darabok pályáját is képesek vizsgálni az új műszerekkel.
Japán mérnököknek sikerült teljesíteniük az űrszemét eltakarítására indított küldetés első részét, ami a jövőre nézve is bizakodásra ad okot.
Az érintett szerint nem sokon múlt, hogy a törmelék a fiát is eltalálja.
Az eseményről több videó is készült, ezek hamar elterjedtek a neten.
Egy új tanulmány szerint akár az ózonrétegben is kárt okozhatnak a légkörbe visszalépő, és ott elégő műholdakból származó fémrészecskék.
Egy tudóscsoport által közzétett friss tanulmányban figyelmeztettek a műholdak és az űrszemét jelentős negatív hatásaira az éjszakai égbolton.
A Kínai Állami Űrügynökség legújabb jelentéséből kiderült, júliusban és októberben két alkalommal is el kellett téríteniük eredeti keringési pályáikról a saját űrállomásaikat, mivel félő volt, hogy összeütköznek a SpaceX Starlink műholdjaival.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén tartózkodó hét asztronautának stresszes pillanatokat kellett pénteken átélnie.
Kutatók szerint bolygónk a világűrből nézve hamarosan úgy nézhet majd ki, mint a Szaturnusz, egyetlen különbség csupán az lesz, hogy nem kőzetekből, hanem űrhulladékból fog állni a gyűrű.
Több mint 1,5 millió dollárral támogatja az amerikai légierő a Nemzetközi Űrállomás környékén repkedő űrhulladék eltávolítására irányuló erőfeszítéseket.
A japán JAXA űrügynökség megbízásából a Rocket Lab nevű startup egy olyan speciális rakéta megalkotásába kezdett, amellyel űrszemét-eltávolító masinát juttathatnak ki a világűrbe.