Ám most úgy tűnik, megfejtették az eltűnt csillag rejtélyét.
Az univerzumban meglehetősen ritkaságnak számító objektum szuperszonikus repülőgépek hangrobbanását képes előidézni.
Asztronómusok régóta tanulmányozzák a haldokló csillagokat, ám olyan jelenségre eddig egyszer sem sikerült rátalálniuk, mint amire az elmúlt napokban bukkantak.
Három űrteleszkóp adataiból készített vizualizáció segítségével mutatták be a NASA csillagászai az Eta Carinae csillagrendszerben bekövetkezett kozmikus explóziót.
Asztronómusoknak először sikerült lencsevégre kapniuk közvetlenül felrobbanása előtt az univerzum egyik legnagyobb vörös szuperóriását.
Csillagászok érdekes megfigyelést tettek, azonosítottak ugyanis egy óriási méretekkel rendelkező lyukat a Perseus és Taurus csillagok környékén, amit egy gigantikus szupernóva-robbanás idézhetett elő.
Beethoven is megirigyelhetné azt a mesterművet, amelyet az amerikai űrügynökség mérnökei komponáltak az egyik kihalófélben lévő csillag után fennmaradt szupernóva alapján.
Csillagászok egy teljesen új szupernóvatípust fedeztek fel, ami idő előtt felrobbant, köszönhetően egy közelben ólálkodó fekete lyuknak vagy neutroncsillagnak.
Az égitest azért vett fel csepp alakot, mivel a környéken lévő gravitációs húzóerők spagettiszerűvé nyújtották.
A különleges égitest az univerzum egyik legerőteljesebb folyamatát követően csillant fel a horizonton.
A Cassiopeia csillagképben minap egy újabb felvillanást észleltek az asztronómusok, amely feltehetően egy nóva-jelenséghez köthető.