A német hadsereg elismerte, hogy a videokonferencia-rendszerükben fellelhető hiba miatt több ezer megbeszélés vált nyilvánossá az interneten.
Az Orion Breweries hangsúlyozta, mindez az emberekre és a tengeri élővilágra sem jelent veszélyt, illetve már minden szükséges intézkedést megtettek a probléma elhárítása érdekében.
Korábban hónapokig titkolták, hogy nagy mennyiségű szennyezett víz szivárgott a talajba.
A várva várt információ a Microsoft Activision felvásárlási dokumentumaiból szivároghatott ki.
Az Egyesült Államok és Kanada között húzódó vezeték szivárgását egy közeli folyóban is észlelték.
Mateusz Berger, Lengyelország energetikai infrastruktúráért felelős vezető tisztviselője közölte, hogy „véletlen károkról” van szó.
A svéd parti őrség hétfőn bejelentette, már nem lát szivárgást az Északi Áramlat-1 gázvezetéken, ám az Északi Áramlat-2 gázvezetéken még hétfőn is látható volt a szivárgás.
Elmondása szerint egészen abszurd azt gondolni, hogy Moszkva felelős a történtekért, valamint Németország részvételét is „kifejezetten valószínűtlennek” tartotta.
A tisztviselő szerint a robbanások idején nem szállítottak gázt a vezetékeken keresztül, viszont üzemkész állapotban voltak.
Ez azonban még nem jelenti azt, hogy működőképessé is teszik a gázvezetéket. Sőt, a neheze még ezután jöhet.
Egyre több európai államban vélekednek úgy, hogy az Északi Áramlat vezetékrendszereinek szivárgása mögött szabotázsakció áll, többen az oroszokra gyanakodnak.