A magyar kormány kezdeményezésének köszönhetően rengeteg magyar családnak lehet alacsonyabb az áramszámlája.
A beruházás az EU Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközének (RRF) vissza nem térítendő támogatásával valósul meg.
A brit kormány egy 16 milliárd fontot kóstáló naperőmű megtervezését és megépítését fontolgatja, ami a világűrben gyűjtené be a zöld energiát.
Először sikerült egy kizárólag zöld energiával működtetett, pilóta nélküli katamaránnal megtenni az Európa és Amerika közötti távot.
Az amerikai Nevada Gold Mines aranybánya és a First Solar napelemgyártó cég közreműködésében egy 200 megawatt összteljesítményű napelemfarmot építhetnek meg az Egyesült Államokban.
A svédországi Chalmers Műszaki Egyetem kutatói által kifejlesztett energiarendszer folyékony formában képes tárolni a zöld energiát.
Spanyol kutatók által megépített üvegház révén egyre többen térhetnek át a környezetkímélő energiafelhasználási módszerekre.
Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a szél- és napenergia-iparhoz köthető munkahelyek az elkövetkező tíz évben a leggyorsabban növekvő szakmák közé tartozhatnak.
A napelemeken folyamatosan felhalmozódó porréteg megtisztítására általában vizet használnak, ami a szárazabb régiókban óriási kihívást jelenthet, egy új módszer segítségével azonban megoldották a problémát.
Az úgynevezett önálló kiegyenlítő menedzsment bevezetésével lehetőség nyílik a KÁT-mérlegkörön kívüli piaci szereplőkkel történő energiakereskedelemre.
A Lazzarini Design Studio legújabb fejlesztése, az Air Yacht névre keresztelt alkotás egy lebegő katamarán, amely két héliummal töltött léghajó révén képes repülni.