Progresszív döntés született Németországban.
A következő hónapokban több ezer kubai kis- és középvállalkozás számára engedélyezik a cégalapítást a szigetország kommunista kormányának egyik legfontosabb gazdasági reformja keretében azóta, hogy az 1960-as években államosította az összes vállalkozást.
Kimondta a mexikói Legfelsőbb Bíróság, hogy a kormánynak engedélyezni kell a marihuána személyes használatát és korlátozott mennyiségben a termesztését is.
Franciaország kormánya pénteken egy kétéves, országos kísérletet indított az orvosi kannabisz alkalmazásával kapcsolatosan, továbbá vizsgálja az esetleges legalizálás lehetőségét.
A spanyol parlamenti képviselők csütörtökön legalizálták az eutanáziát olyan súlyos és gyógyíthatatlan, vagy legyengítő betegségben szenvedők esetében, akik véget akarnak vetni életüknek, annak ellenére, hogy a vallási csoportok és a szélsőjobboldal erőteljesen ellenezte.
Szerda éjjel elfogadták a mexikói törvényhozás alsóházában a javaslatot, melynek alapján teljes mértékben legalizálnák a marihuána fogyasztását, azonban a véres drogháború kellős közepén lévő országban ez a döntés egyelőre megosztónak bizonyul.
Az argentin Kongresszus kulcsfontosságú törvényt fogadott el nemrégiben, miszerint engedélyezni fogják az állapotos nőknek, hogy a terhesség 14. hetéig elvetessék gyermeküket, így részlegesen legalizálták az abortuszt. Az ebben a témában meglehetősen konzervatív kontinensen pedig jelentős változás indulhat el ennek mentén.
Történelmi jelentőségű törvényjavaslatról fognak tárgyalni a mexikói törvényhozók, mely egy fontos lépés lehet a marihuána teljes körű legalizálásának útján.
Annak ellenére, hogy Európa egyik legszigorúbb drogpolitikáját alkalmazzák, Franciaország az egyik legnagyobb marihuána-fogyasztónak tekinthető a kontinensek. A szigor bukása miatt pedig egy csapatnyi képviselő az ellentétes úttal próbálkozik: a legalizálással.