A NASA új, karcsúbb kivitelezésű űrruháit az űrhajósok az Artemis-küldetés során fogják viselni, melynek célja, hogy 2025 végére embereket juttasson a Holdra.
Több hónapos késéssel ugyan, de végül sikeresen elkészült a Space Launch System (SLS) űrhajó, amivel hosszú kihagyás után ismét ember léphet Földünk hűséges követőjének felszínére.
Az egyik legújabb brit tanulmány szerint az emberi küldetések nemcsak logisztikai szempontból lesznek körülményesek, hanem az asztronauták életét is megkeseríthetik az egyre gyakoribb napszelek, amelyek a Holdat is elérik.
A SpaceX pénteken történelmi szerződést kötött az amerikai űrhivatallal, melynek értelmében a Starship rakétát landerré fogják módosítani annak érdekében, hogy ismét ember léphessen a Hold felszínére.
A NASA pénteki sajtótájékoztatóján kiderült, hogy a nagyszabású Hold-projekt keretében el szeretnék juttatni az első színes bőrű amerikait is Földünk hűséges követőjének felszínére.
Kedd délután az amerikai űrügynökség mérnökei letesztelték a közel 6,5 tonnás Orion űrhajó egységének tökéletes mását egy hatalmas medencében.
Az amerikai űrhivatal szakemberei megkezdték a Holdon felépítendő űrállomás erőforrásainak ellenőrzéseit.
Habár korábban azt rebesgették, hogy Trump után Biden a koronavírus-járvány miatt felfüggeszti a NASA holdprogramját, végül a szenátusban helyet foglaló demokraták és a Fehér Ház indítványozták a projekt folytatását.
Az amerikai űrhivatal ambiciózus Artemis-missziója során újfent embereket szeretnének eljuttatni a Holdra, akik a felszínen kialakított bázison kutatómunkákat végezhetnek majd – pontosan úgy, mint azt jelenleg az ISS-en tartózkodó űrhajósok teszik.
A NASA mérnökeinek idő előtt fel kellett függeszteniük a teszteket, ugyanis lángra kapott az Orion űrhajó szállításáért felelős egyik erőforrás.
A Lockheed Martin az előzetes aggodalmak ellenére végül sikeresen teljesítette az ütemtervek szerint az Aretmis I Orion-űrhajó megépítését, az egységet pedig már el is szállították a NASA-hoz a Kennedy Űrközpontba.