Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
354,98 Ft
Euró
385,19 Ft
Font
451,35 Ft
Bitcoin
70,558 $

Navracsics alaptalannak érzi a baloldali többségű német parlament kritikáját

A miniszter úgy véli, hogy nem a Bundestag feladata, hogy az Európai Bizottság és Magyarország tárgyalásait minősítse. 

...svg content...Fotó: Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter elõadást tart a Veszprém-Balaton 2023 (VEB2023) Európa Kulturális Fõvárosa (EKF) projektrõl rendezett konferencián a Magyar Zene Házában 2022. november 11-én. MTI/Mónus Márton
Belföld

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

A németek nem bírták ki, hogy ne szóljanak bele abba, hogy a magyar kormány és az Európai Bizottság hogyan egyezik meg egymással, ugyanis a Bundestag állást foglalt: ők támogatják, hogy Magyarország 7,5 milliárd euróval kevesebbet kapjon az uniós pénzekből. 

Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter ezzel kapcsolatban szólalt meg a Magyar Nemzetnek a Veszprém–Balaton 2023 Európa kulturális fővárosa (EKF) projektről rendezett konferencián a Magyar Zene Házában. Soron kívül Újabb megrázó információk láttak napvilágot a halálos verőcei hajóbalesetről

„Én nem gondolom, hogy a Bundestag feladata lenne az, hogy az Európai Bizottság és a magyar kormány között folyó tárgyalásokat minősítse, ráadásul a bizottság értékelése szerint minden olyan vállalásunk, amit eddig tettünk az irányukba, teljesült és jó ütemben haladunk” – emelte ki. 

Hozzátette, hogy „november 19-én az Integritási Hatóság is meg tudja kezdeni a működését, alaptalannak érzem a német parlament aggodalmát, baloldali többségű parlamentről van szó, én ennek tudom be a kifogásaikat”. 

A lap arra is kitért, hogy korábban az uniós felelősök azt mondták, hogy a Bizottságnak nem lesz több követelése, miután szeptember közepén lezárultak a kondicionalitási eljárás tárgyalásai, azonban az merült fel a napokban, hogy a testület megfogalmazhat még további követelést, többek között a bírósági függetlenséggel kapcsolatban.

„Tárgyalunk róla, és amennyiben olyan módosításokról van szó, amelyek adott esetben a rendszert is hatékonyabbá teszik – tulajdonképpen nem is a bírói függetlenséget érintő kérdésekről van itt szó, hanem az Országos Bírói Tanács és az Országos Bírósági Hivatal közötti hatáskörmegoszlásról – akkor semmi akadálya, hogy módosítsunk jogszabályokon” – mondta ennek kapcsán a miniszter.