Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
362,78 Ft
Euró
389,08 Ft
Font
454,74 Ft
Bitcoin
58,804 $

A MOME lehet Magyarország első karbonsemleges egyeteme

A zöld átállást az Innovációs és Technológiai Minisztérium is támogatja, hogy „a szakmai tudás elsajátításához egy környezettudatosabb infrastruktúrával és látásmóddal járuljon hozzá”.

Fotó: Osvárt Judit, a Design Hét Budapest projektvezetõje és Böszörményi Nagy Gergely a Design Terminál stratégiai igazgatója a Design Hét Metszéspontok X Crossovers címû nyitókiállításán a budapesti Design Terminálban 2013. szeptember 27-én. MTI Fotó: Mohai Balázs
Belföld

Czinder Tímea

Szerkesztő
TÉMÁK

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint azt, hogy 2030-ra az ország első nettó karbonsemleges felsőoktatási intézményévé váljon. A cél elérése érdekében 2022-től kezdve teljes tevékenységét a fenntarthatóság elveivel összhangban végzi, az átállás pedig a működés minden területét érinti az energiafogyasztás hatékonyságának növelésétől kezdve a papírmentes adminisztrációig, de a kampuszon kívüli klímavédelmi projektekben történő aktív részvételre is kiterjed.

A MOME nem csak a tudásátadás, de a mindennapi működés megújításában is példaadó szerepre törekszik Magyarországon. Az ökológiai tudatosság hallgatóink, oktatóink és kutatóink számára is nagy jelentőséggel bír. Azzal, hogy a MOME lesz hazánk első karbonsemleges egyeteme, annak az alapját teremtjük meg, hogy hitelesen szólhassunk hozzá a 21. század kihívásaihoz” Soron kívül Némi csapadékra van kilátás pénteken, de akár 27 fok is lehet napközben

– mondta Böszörményi-Nagy Gergely, a MOME Alapítvány elnöke.

A zöld átállást az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) is támogatja, közös stratégiai megállapodásukban pedig rögzítették a fenntartható működést segítő kutatás-fejlesztési projekteket indításának szándékát. Az együttműködés másik célja, hogy ezt a gyakorlatot más intézmények számára is elérhetővé tegyék.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy egy olyan fontos és nívós egyetem, mint a MOME, rálépett a zöld útra, mert valljuk, hogy nemcsak az egyének, de a különböző – főleg oktatási – intézmények szintjén is szükség van a szemléletváltásra. Másrészről a fiatal generáció az, amelyik már tudatában van annak, hogy képes is tenni a fenntarthatóságért és a klíma védelméért, így fontos, hogy az a hely is közvetítse és erősítse ezt az üzenetet, ahol életük egy meghatározó szakaszát töltik”

– nyilatkozta Steiner Attila, az ITM államtitkára.