386,98 Ft
451,92 Ft
67,291 $

BL: távol került a továbbjutástól a Juventus, botlott a Manchester City

Nem Várt eredményekkel kezdődött a Bajnokok Ligája csoportkörének újabb fordulója.

...svg content...Fotó: EPA/ABIR SULTAN

Szabó Kata

Véget ért a két korábbi időpontra tett Bajnokok Ligája-mérkőzés, amelyen az FC Köbenhavn és a Manchester City gól nélküli döntetlent ért el, míg a Juventus Izraelben szenvedett vereséget.

Egy fantasztikus első félidőt játszott egymással a Köbenhavn és a Manchester City, ugyanis a gólt leszámítva szinte minden megtörtént, kezdve egy meg nem adott góllal, folytatva egy kihagyott tizenegyessel, majd nem sokkal később egy piros lappal. Soron kívül Ezek a legnépszerűbb hazai úti célok a pünkösdi hosszú hétvégén

Mindhárom történés a Manchester City-hez volt köthető, ahol Rodri már a 11. percben lőtt egy szép gólt, ám a VAR kezezés miatt érvénytelenítette azt. A 25. percben aztán megszerezhette volna első érvényes gólját is a City, ám a 11-eshez odaálló Mahrez hibázott, így maradt a 0-0.

A 30. percben aztán az angolok 10 emberre fogyatkoztak, miután Gomezt kiállították. Innentől kezdve említésre méltó esemény nem igazán történt a pályán, a Haalandot végig padoztató Manchester City 10 emberrel is tartotta a döntetlent, ez pedig Guardiola csapata számára láthatóan elégségesnek bizonyult.

A másik mérkőzésen talán ennél is meglepőbb eredmény született, ugyanis bár a Juventus nagyon messze van régi formájától, arra talán kevesen számítottak, hogy vereséget szenvednek a Maccabi Haifától.

A Maccabi már a 7. percben megszerezte a vezetést, majd a félidő vége előtt kettőre növelte előnyét, amit a mérkőzés végéig megtartott, aminek köszönhetően a Juventus továbbjutási esélyei minimálisra csökkentek. Fontos megemlíteni, hogy a mérkőzés 25. percében Angel Di Maria súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, amely miatt akár a világbajnokságon történő részvétele is kérdésessé válhat.