391,04 Ft
458,00 Ft
62,935 $

Fucsovics korábbi világelső ellen játszik Wimbledonban, Gálfi Dalma is továbbment

Fucsovics és Gálfi is továbbjutott a wimbledoni tenisztornán, ráadásul Márton ellenfele a korábbi világelső lesz a következő körben.

Fotó: Fucsovics Márton az amerikai Marcos Giron ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyes versenyének második fordulójában 2023. július 6-án. MTI/EPA/Neil Hall

Fucsovics Márton bejutott pénteken a wimbledoni teniszbajnokság harmadik fordulójába, amelyben a volt világelső Danyiil Medvegyev vár rá. A világranglista 67. helyezettje kétnapos meccset vívott a nyitókörben a 28. helyen kiemelt holland Tallon Griekspoorral, az esőzések miatt, és hasonlóan járt az amerikai Marcos Gironnal (65.) is.

A találkozó csütörtökön estefelé kezdődött, sötétedés miatt félbeszakadt, és másnap 7:6 (7-2), 6:3, 4:6-os állásról folytatódott, azaz a 31 éves magyarnak már csak egy szett hiányzott a győzelemhez. Soron kívül Ezek az újítások jöhetnek az iOS 18-cal

A nyíregyházi sportoló rögtön brékkel kezdett, és innentől már csak előnye megtartására törekedett, türelmesen irányítva a labdameneteket. A 29 éves kaliforniai nem jutott újabb bréklabdához, majd Fucsovics egy remek röptével lezárta a 3 óra 38 perces csatát.

A magyar játékos következő ellenfele a harmadik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev lesz. Fucsovics hatodszor főtáblás a füves pályás Grand Slam-tornán, eddigi legjobbja a 2021-es negyeddöntős szereplés volt.
Eredmény:
férfi egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Fucsovics Márton-Marcos Giron (amerikai) 7:6 (7-2), 6:3, 4:6, 6:4

Gálfi Dalma is továbbjutott

Gálfi Dalma bejutott a harmadik fordulóba pénteken a wimbledoni teniszbajnokságon. A füves pályás Grand Slam-torna első körében a világranglista 126. helyezettje 6:7, 6:2, 6:2-ra verte csütörtökön a 45. cseh Linda Noskovát.

A londoni esőzések és az összetorlódott program miatt ezúttal nem jutott pihenőnap a balatonfüredi sportolónak, pénteken már a német Jule Niemeierrel szállt szembe. A dortmundi ellenfél tavaly a negyeddöntőig menetelt Wimbledonban, és állt a 61. helyen is, jelenleg viszont csak a 103. a WTA-rangsorban.

Eddigi egyetlen összecsapásukat a 23 éves Niemeier nyerte meg 2021-ben, egy kisebb prágai versenyen. A második csata remekül indult Gálfi számára, 4:2-re elhúzott, ám innentől a német akarata érvényesült, aki sorozatban négy gémmel hozta a nyitószettet. A folytatásban a 24 éves magyar stabilizálta az adogatásait, ám amikor 3:3-nál egy rövidebb labda felé szaladt a hálóhoz, a bal lába megbicsaklott, és fájdalmas arccal a földön maradt.

Hosszas ápolás következett, tapaszok kerültek a fájó térdre, de folytatódott a meccs, és 5:4-nél a magyar teniszező fogadóként szettlabdát szalasztott el, ami 6:5-nél megismétlődött. A játszmát lezáró rövidítésben Niemeier 5-3-ra vezetett, de innentől már csak a bátran ütő Gálfi nyert pontot.

Az utolsó felvonás előtt még nagyobb kötés került a magyar játékos lábára, ám ez nem zavarta meg abban, hogy elvegye a német szerváját, majd 3:1-nél is brékelte őt, és nemsokára 5:1 állt az eredményjelzőn. Innen már nem volt visszaút a fejben elfáradó Niemeier számára, a találkozó 2 óra 25 percig tartott.
Gálfi következő ellenfele a 21. helyen kiemelt orosz Jekatyerina Alekszandrova lesz.