Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,02 Ft
Euró
392,68 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
64,007 $

Sosem volt még ilyen szinten a fegyvereladás, mint a járvány alatt

Egy frissen nyilvánosságra hozott jelentés szerint jelentősen emelkedett a legnagyobb hadiipari vállalatok bevétele az előző évhez képest.

A NASA és Lockheed Martin által kifejleszteni tervezett kísérleti szuperszonikus repülõgép 2018. április 4-én közreadott látványterve, amely hangrobbanás nélkül vagy minimális hangrobbanással lépné át a hangsebességet. A halkulással lehetõvé válna, hogy a szuperszonikus gép lakott területek fölött, kereskedelmi forgalomban is repüljön. Az X-plane névre keresztelt kísérleti gép a tervek szerint 2021-ben emelkedhet elõször levegõbe. Ha beválik, az új szuperszonikus gép nagyjából feleannyi idõ alatt szelhetné át az Egyesült Államokat a két óceánpart között, mint a jelenleg forgalomban lévõk. (MTI/EPA/NASA/Lockheed Martin)
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő
TÉMÁK

Zsinórban hatodik éve növekszik a legnagyobb fegyvergyártók bevétele, amely növekedést még a koronavírus-járványnak sem sikerült megzavarnia – jelentette a TRT World. A Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) jelentése pedig alaposan utánament ennek a jelenségnek.

A tanulmányuk szerint ugyanis a kormányok továbbra is jelentős mértékben vásárolnak fegyvereket világszerte, járvány ide vagy oda. Az elmúlt év során a 100 legnagyobb hadiipari cégnek ennek köszönhetően 531 milliárd árbevétele volt, amely 1.3 százalékkal több, mint tavaly. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

A legjobban az amerikai Lockheed Martin szekere ment, amely többek között az F-35-ös vadászgépek és különböző rakéták gyártásáról ismert a hadiiparban. A legnagyobb árbevételű cégként 58.2 milliárd dollár értékben bonyolítottak le üzletet.

A 41 jelentősebb amerikai fegyvergyártó egyébként a 100 legnagyobb cég fegyvereladásainak 54.2 százalékát tette ki, összesen 285 milliárd dollár értékben. Ehhez képest az öt legnagyobb kínai cég „mindössze” 66.8 milliárd dollárért kötött fegyverüzleteket, amelyek bekerültek a top 100-ba.

A legnagyobb európai fegyvergyártó országok közül Franciaországnak és Oroszországnak esett vissza az eladása, Európán belül pedig a brit BAE Systems érte el a legjobb helyezést a hatodik legnagyobb globális árbevétellel.

A SIPRI konklúziója szerint a hadiipari vállalatokat bebetonozta az, hogy a kormányok folyamatos és kiegyensúlyozott keresletet biztosítottak a katonai termékekre és szolgáltatásokra. Megállapításuk szerint az is kedvezett a cégeknek, hogy a kormányok mesterségesen injektáltak pénzt a járvány által viharvertté vált gazdaságokba.