61,759 $

230 km/órás lövésével világrekordot döntött a Barcelona középpályása

Ritkán látott nagy gólt szerzett a Barcelona mindössze 20 éves középpályása.

Fotó: Unsplash/Patrick T'Kindt

A Barcelona szerda este folytatta Bajnokok-ligája menetelését a Sakhtar Donyeck ellen, amely mérkőzés leginkább Fermin Lopez tündökléséről szólt.

A fiatal középpályás a katalánok első góljában még csak előkészítő szerepet vállalt, mindössze nyolc perccel később a másodikat azonban már ő szerezte, ráadásul nem is akárhogyan, hiszen a 16-os sarkáról megeresztett lövése elemei erővel zúdult a hálóba. Soron kívül Szijjártó Péter már „nagyon szeretne túl lenni” a Paks2-n

Mint kiderült, a mérések kezdete óta ez volt a legerősebben meglőtt labda, ugyanis a számítások szerint 230 km/órás sebességgel csapódott a hálóba. Mint végül kiderült, a jól sikerült lövés egyben győzelmet is jelentett, ugyanis a Sakhtar csak egy góllal tudott válaszolni, így a végeredmény 2:1 lett.

Fermin ezzel könnyedén a korábbi rekordtartót, Ronny Hebersont, aki a Sporting színeiben 210 km/órás lövést eresztett a kapuba.  A harmadik helyen Arjen Robben (190 km/óra), a negyedik helyen Steven Reid (189 km/óra), az ötödik helyen pedig Ronald Koeman (188 km/óra) található.

A Független Benzinkutak Szövetsége kritizálta a kormány adópolitikáját – megérkezett a válasz

A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) hétfői közleményében bírálta a kormány adópolitikáját, most a kormány is reagált.