Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,83 Ft
Euró
392,64 Ft
Font
457,72 Ft
Bitcoin
64,168 $

Amerika halálos légicsapást mért az Iszlám Államra Afganisztánban a kabuli robbantást követően

Az amerikai hadsereg gyorsan válaszolt a kabuli terrorista akcióra, és dróntámadást indított az Iszlám Álammal szemben, amiben megölte az ISIS-K egyik tagját.

Fotó: Twitter/ U.S. Army
Külföld

Hujber Dávid

Szerkesztő

A Sky beszámolója szerint kevesebb mint 48 órával azután, hogy Kabulban öngyilkos merénylő robbantott, amiben több mint 160 afgán és 13 amerikai katona vesztette életét, az Egyesült Államok halálos csapást mért az Iszlám Államra.

Joe Biden amerikai elnök a kabuli robbantás után bejelentette, hogy le fogják vadászni azokat, akiknek közük volt a terrorcselekményhez. Biden tartotta az ígéretét, és az Egyesült Államok hadserege megölte az Iszlám Állam egyik terroristáját.

Ez egyértelmű megtorlás volt Amerika részéről a csütörtöki öngyilkos merényletért. Bill Urban, az Amerikai Központi Parancsnokság szóvivője közölte, hogy az amerikai hadsereg dróncsapást hajtott végre az Iszlám Állam egyik tagja ellen Afganisztán területén Nangahar tartományban, amely Pakisztánnal határos.

A csapat egy ember halálát okozta, aki a célpont volt, polgári áldozatokról nem tudni. A csütörtöki támadásnak brit áldozatai is voltak, köztük egy gyerekkel. Az NBC News két védelmi tisztviselőt is megszólaltatott, akik azt mondták, hogy az amerikaiak célpontja egy ISIS-K harcos volt, akiről azt feltételezték, hogy jövőbeni támadásokat tervez.

A meg nem nevezett terrorista egy társával utazott egy járműben a csapás idején, amelyet egy MQ-9 Raeper drón hajtott végre. Ez egy precíziós támadás volt, melynek során olyan lőszert használtak, amivel minimalizálhatják a civil áldozatok számát.

Kabuli robbantás: 28 embert vesztettek a tálibok, a határidőt így sem hosszabbítják

A 20 éve tartó afganisztáni háborúban több mint 24000 amerikai katona vesztette életét, de a kabuli repülőtéren elkövetett támadás volt a legvéresebb 2011 óta. Biden ragaszkodott ahhoz, hogy a csapatkivonás célja, hogy ne veszítsenek több amerikai életet, ám ez az akció most 13 katona életébe került, és újabb merényletekre számítanak.

A Fehér Ház közleménye szerint péntek reggelig mintegy 12 500 embert mentettek ki Kabulból az azt megelőző 24 órában az amerikai és a koalíciós repülőgépek segítségével. Eközben a brit csapatok hamarosan távoznak a helyszínről, de a többi szövetséges is igyekszik minél hamarabb távozni a helyzet miatt.