Trump „piszkosnak” nevezte Indiát és Kínát: beindult a lavina
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a legutóbbi vitája során is mondott olyanokat, amikre rengeteg ember kapta fel a fejét.
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a legutóbbi vitája során is mondott olyanokat, amikre rengeteg ember kapta fel a fejét.
Ez volt a második és egyben utolsó elnökválasztási vita Trump és a kihívója, Joe Biden között. A vita során több témát is érintettek a riválisok, és a legtöbb esetben nem értettek egyet, ami néhol nagyobb konfliktust szült.
Trump nem fogta vissza magát, és azt mondta, hogy India és Kína levegője piszkos. Ez pedig igen vegyes reakciókat váltott ki a közösségi médiában, amiről az Al Jazeera is beszámolt. Volt, akik jól szórakoztak a beszéden, míg másokat inkább zavarba ejtették az elnök mondatai.
A téma az éghajlatváltozás volt, és Biden ezen is változtatni akar a potenciális elnökségének ideje alatt. Trump pedig úgy érzi, hogy a éghajlatváltozás elleni globális fellépés szimplán igazságtalan az Egyesült Államokkal szemben.
„Nézzék meg Kínát, milyen piszkos. Nézzék meg Oroszországot, vagy Indiát. Mocskos. Piszkos az ottani levegő.” – fogalmazott Trump, aki szerint Biden éghajlatváltozásra vonatkozó terve egyesen egy gazdasági katasztrófa.
Biden szerint a klímaváltozás „egzisztenciális veszélyt jelent az emberiségnek.” Erkölcsi kötelességnek nevezte, hogy mindezt kezeljék, és a következő 8-10 évben jelentős változásokat akar elérni. Indiából több olyan vélemény is érkezett, nincs min felháborodni, mert a levegő valóban piszkos az országban, aminek jól látható nyomai, jelei vannak.
Shekhar Gupta, a The Print híroldal főszerkesztője szerint „nincs értelme felháborodni”. „Évente a világ 20 legszennyezettebb levegőjű városából körülbelül 15 Indiában van. Mi is keveset tettünk ennek kezelésére.”- írta a Twitteren.
Mások, köztük az indiai ellenzéki vezetők, elítélték Trumpot, és azt mondták, hogy az, amit mondott, megalázó. Ugyanakkor az elnököt többször is azzal vádolták, hogy lebecsülte a klímaváltozás által okozott fenyegetéseket.
Egy év alatt 476 ezer újszülött vesztette életét a légszennyezésnek köszönhetően
A bolygó már körülbelül 1°C-kal mutat melegebb hőmérsékletet az iparosodás előtti szinthez képest, ami éppen elegendő volt ahhoz, hogy fokozza a halálos kánikulák, aszályok és trópusi viharok kialakulását, annak intenzitását.