384,03 Ft
450,78 Ft
68,911 $

Tokió 2020: megvan az újabb magyar bronzérem, Hárspataki történelmet írt

Ugyan Hárspataki Gábornak nem sikerült bejutnia a döntőbe, maximálisan elégedett lehet, mert a legjobbal küzdhetett meg, és végül bronzérmes lett.

...svg content...Fotó: Hárspataki Gábor (pirosban) küzd az amerikai Thomas Scott ellen a férfi karatésok -75 kilogrammos súlycsoportjának selejtezőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Nippon Budokan arénában 2021. augusztus 6-án. MTI/Kovács Tamás

Hárspatakira is nagyon büszkék lehetünk, szépen menetelt előre, és sokáig talpon tudott maradni. Ha valaki azt mondja az olimpia előtt, hogy Gábor érmet fog szerezni Tokióban, valószínűleg azonnal rábólint a bajnok.

Ugyanakkor, ha már ilyen jó formában harcolt, igyekezett megragadni a lehetőségeket, és még a biztos érem tudatában sem vett vissza. A tét óriási volt, a döntőbe jutás, de a legjobbnak tartott versenyző volt az ellenfele. Soron kívül Verőcei hajóbaleset: újabb áldozat földi maradványaira bukkantak

A magyar karatés a 75 kilogrammosok között jutott be az elődöntőbe, ahol Rafael Agajevvel nézett farkasszemet. Az azeri igazi példakép lehet számára, emiatt is különleges volt, hogy vele harcolhatott a szőnyegen.

Nem semmi, Pogba nem kicsit köszönt be az edzésen (videó)

A sportág nagy legendája nem adott sok esélyt, 7-0-ra nyert, végig magabiztos volt, de Hárspataki mindent megtett, amit csak tudott, emelt fővel távozhatott. A 25 éves karatés történelmet írt, hiszen ez lett a magyar küldöttség első érme ebben a sportágban, összességében pedig már a 17. Tokióban.