Mindez egy olyan, külföldi diplomatáknak szóló közleményből derült ki, amely az észak-koreai külügyminisztériumtól származott.
Az osztrák kormány döntése alapján november 15-től korlátozzák az oltatlanokat, akik kizárólag abban az esetben hagyhatják el otthonukat, ha dolgozni, bevásárolni, orvoshoz, vagy éppen oltani mennek.
Közel egy év után lekerültek a maszkok az emberek arcáról, megölelték egymás az utcákon, valamint ismét betérhettek kedvenc éttermeikbe azután, hogy az országban feloldották a koronavírus terjedésének megfékezésére bevezetett lezárásokat.
A legújabb törvény értelmében bárkit húsz évre börtönbe lehet csukni a délkelet-ázsiai országban, ha megszegi a covid-járvánnyal kapcsolatos óvintézkedéseket.
Az óceániai szigetország miniszterelnöke vasárnapi sajtótájékoztatóján elmondta, egyelőre nincs tervben a határ külföldiek előtt való megnyitása.
Egyre több idősebb ember került be a klinikák sürgősségi osztályára azután, hogy káros mennyiségű alkoholt fogyasztottak el a lezárások alatt.
A koronavírus-járvány kitörése óta már a harmadik országos zárlatot vezették be Franciaországban, melynek értelmében egy hónapig éjszakai kijárási tilalom lépett érvénybe és az iskolákban is szünetel a tanítás.
Megálljt parancsolt a finn kormánynak a legfelsőbb bíróság, így az előzetes terveiket, melyek szerint zárlat alá helyeznék az országot a koronavírus-járvány terjedésének megfékezésére, kukába kellett dobniuk.
A görög kormány a húsvéti ünnepek közeledtével újranyitotta az országot úgy, hogy az intenzív osztályok alig 15 százaléka maradt szabadon.
A kanadai nemzeti statisztikai ügynökség legutóbbi közleményében arról írnak, hogy a plusz elhalálozások valójában nem a covid-járvány miatt, hanem főként a lezárások következtében történhettek meg.
Szicíliát és Szardíniát kivéve a koronavírus-járvány intenzitásának felerősödése következtében teljes zárlatot rendeltek el hétfőtől Olaszországban.