Az űrutazások során elengedhetetlen lesz az űrhajók tankolása útközben, egy ilyen megoldást próbálnak ki hamarosan a Starshippel.
Bár a tudósok egyelőre még nem tudták azonosítani és becserkészni a sötét anyagot, a titokzatos matériában rengeteg potenciál rejlik.
Miközben a NASA a SpaceX közreműködésében nemrégiben látott neki a fejlesztéseknek, a kínai űrügynökség állítólag már elkészült a modullal.
Az amerikai hadsereg intenzíven érdeklődik az Elon Musk által vezetett vállalat Starship programja iránt, az űrhajó fejlesztésébe 50 millió dollárral szeretnének beszállni.
Sikeresen végrehajtotta a kínai űrügynökség azt a missziót, mely során dokkolt egy kínai modul az épülőfélben lévő, saját fejlesztésű űrállomáson.
Musk áprilisban a Twitteren azt írta, hogy a SpaceX egy "szó szerinti Dogecoin-t fog a szó szerinti Holdra juttatni".
Legutóbb 53 évvel ezelőtt landolt vízben egy Földre visszatérő űrhajós csapat, most pedig Elon Musk magángépével történt meg a művelet, és szerencsére minden a terv szerint alakult.
A techguru egy újabb bombát dobott le az internet népére legújabb tweetjével, melyben az utópisztikus marsi életről osztotta meg gondolatait.
A VSS Imagine névre keresztelt következő generációs űrhajó pazar látványt nyújt a nemrég bemutatott felvételeken.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a marsi utazást megcélzó projekt, a SpaceX ugyanis kilövőállomásra állította Super Heavy booster névre keresztelt egységét.
Összeállt a NASA a magánkézben lévő Blue Origin vállalattal, hogy egy olyan mesterséges gravitációs rendszert hozzanak létre, melynek segítségével egy gyorsan forgó kapszulával centrifugális erőt lehessen generálni.