Egy friss tanulmányból kiderült, hogy két dózis kínai oltóanyag után egy harmadik adag a Pfizer vakcinájából viszont hatékonyabb védelmet nyújt az omikronnal szemben.
Több, mint 90 országban – köztük Magyarországon – alkalmaznak valamilyen kínai fejlesztésű vakcinát, sok helyen azonban aggasztó jeleket lehet tapasztalni.
350 orvos és egészségügyi munkavállaló fertőződött meg koronavírussal, miután felvették a Sinovac vakcináját.
Az AFP egy tweetben tette közzé a hírt, miszerint a WHO hivatalosan is engedélyezte a kínaiak által kifejlesztett Sinovac koronavírus elleni oltóanyag alkalmazását sürgősségi felhasználásra.
Három dedikált mezért cserébe 50 ezer védőoltást juttat el Dél-Amerikába a Sinovac, ám nem a leginkábbb sújtott régiók lakosságát, hanem a focistákat fogják az oltóanyagokkal ellátni.
A chilei oltási programból levont következtetések alapján a kínai Sinovac Biotech által fejlesztett CoronaVac nevű koronavírus-vakcina 67 százalékos hatékonysággal előzi meg a tünetes, 80 százalékos hatékonysággal pedig a halálos kimenetelű fertőzéseket.
A WHO nyilatkozata szerint a két kínai gyártó koronavírus elleni oltóanyagi megfelelnek a szervezet által támasztott követelményeknek.
A Sinovac Biotech kínai gyógyszeripari vállalat által kifejlesztett vakcina a legújabb tanulmányok alapján korántsem nyújt akkora védelmet a brazil covid-variánssal szemben, mint azt korábban gondolták.
Japánban és Hongkongban életét vesztette két idős páciens azután, hogy a helyi oltóközpontokban részesültek a kínai, illetve amerikai covid-védőoltásokban.
A kínai Sinovac gyógyszergyár által kifejlesztett koronavírus elleni oltóanyag, mely a CoronaVac nevet kapta, rendkívül hatékonynak bizonyult a harmadik fázisú tesztelések folyamán, az eredmények alapján ugyanis a vakcina 83,5 százalékos védelmet nyújt a vírus ellen.
A kínai gyógyszerügyi hatóságok szombati közleménye alapján feltételes jóváhagyással engedélyezik a Sinovac gyártó CoronaVac elnevezésű oltóanyagát.